Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ:
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը հայտնել է, որ փետրվարի 19-ին Վաշինգտոնում վարչապետը կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին։
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ս.թ. հունվարի 22-ին Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում մասնակցել էր «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Արգենտինայի, Ադրբեջանի, Բահրեյնի, Բելգիայի, Բուլղարիայի, Եգիպտոսի, Հունգարիայի, Ինդոնեզիայի, Հորդանանի, Ղազախստանի, Կոսովոյի, Մարոկկոյի, Պակիստանի, Քաթարի, Պարագվայի, Սաուդյան Արաբիայի, Թուրքիայի, ԱՄԷ-ի, Ուզբեկստանի եւ Իսրայելի պատվիրակությունների ղեկավարները ԱՄՆ նախագահի ներկայությամբ ստորագրել էին «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունը:

Nikol Pashinyan leaves for the U.S. on a working visit - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has left for the United States on a working visit.
The Prime Minister’s spokesperson, Nazeli Baghdasaryan, reported that the Armenian premier will participate in the inaugural session of the Board of Peace in Washington D.C. on February 19.
Mediamax reminds that on January 22 of this year, Nikol Pashinyan participated in the solemn ceremony of signing the Charter of the “Board of Peace” in Davos.
The heads of delegations of Armenia, the United States, Argentina, Azerbaijan, Bahrain, Belgium, Bulgaria, Egypt, Hungary, Indonesia, Jordan, Kazakhstan, Kosovo, Morocco, Pakistan, Qatar, Paraguay, Saudi Arabia, Turkey, the UAE, Uzbekistan and Israel participated in the signing ceremony.