Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ:
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը հայտնել է, որ փետրվարի 19-ին Վաշինգտոնում վարչապետը կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին։
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ս.թ. հունվարի 22-ին Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում մասնակցել էր «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Արգենտինայի, Ադրբեջանի, Բահրեյնի, Բելգիայի, Բուլղարիայի, Եգիպտոսի, Հունգարիայի, Ինդոնեզիայի, Հորդանանի, Ղազախստանի, Կոսովոյի, Մարոկկոյի, Պակիստանի, Քաթարի, Պարագվայի, Սաուդյան Արաբիայի, Թուրքիայի, ԱՄԷ-ի, Ուզբեկստանի եւ Իսրայելի պատվիրակությունների ղեկավարները ԱՄՆ նախագահի ներկայությամբ ստորագրել էին «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունը:

Никол Пашинян отправился в США с рабочим визитом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян отправился с рабочим визитом в Соединенные Штаты Америки.
Пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян сообщила, что 19 февраля премьер-министр примет участие в заседания «Совета мира» в Вашингтоне.
Медиамакс напоминает, что 22 января в Давосе премьер-министр Никол Пашинян принял участие в торжественной церемонии подписания устава «Совета мира».
В ходе церемонии главы делегаций Армении, США, Аргентины, Азербайджана, Бахрейна, Бельгии, Болгарии, Египта, Венгрии, Индонезии, Иордании, Казахстана, Косово, Марокко, Пакистана, Катара, Парагвая, Саудовской Аравии, Турции, ОАЭ, Узбекистана и Израиля в присутствии президента США подписали устав «Совета мира».