Թրամփը ընդգծել է Փաշինյանի «նշանակալի դերակատարությունը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը Սպիտակ տանը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ:
ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանության հաղորդագրության մեջ ասվում է.
«Նորանշանակ դեսպանների համար կազմակերպված միջոցառման շրջանակներում կայացած հանդիպման ժամանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ցուցաբերած հետեւողական ջանքերի, ինչպես նաեւ օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը ձեռք բերված պատմական համաձայնության եւ ստորագրված փաստաթղթերի համար։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհավորել է հայ ժողովրդին՝ ընդգծելով, որ վերջինս արժանի է կայուն խաղաղության եւ վերահաստատել է իր անվերապահ աջակցությունը խաղաղությանն ուղղված գործընթացներին։
Նախագահ Թրամփը առանձնակիորեն ընդգծել է նաեւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջնորդությունն ու նրա նշանակալի դերակատարությունը հաստատված խաղաղության գործընթացում։ Նախագահ Թրամփը Նիկոլ Փաշինյանին է փոխանցել նաեւ անձնական մակագրությամբ նվեր՝ ի նշան բարձր գնահատանքի»:

Трамп заявил о «значительной роли» Пашиняна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Посол Армении в США Нарек Мкртчян встретился в Белом доме с президентом США Дональдом Трампом.
В сообщении посольства Армении в США говорится:
«В ходе встречи, состоявшейся в рамках мероприятия, организованного для новоназначенных послов, посол Нарек Мкртчян поблагодарил президента США Дональда Трампа за последовательные усилия по установлению мира между Арменией и Азербайджаном и за историческое соглашение, достигнутое и подписанное в Белом доме 8 августа.
Дональд Трамп поздравил армянский народ, подчеркнув, что последний заслуживает прочного мира, и подтвердил свою безоговорочную поддержку процессам, ориентированным на мир.
Президент Трамп также особо отметил лидерство премьер-министра Армении Никола Пашиняна и его значительную роль в мирном процессе. Президент Трамп также передал Николу Пашиняну подарок с личной подписью как свидетельство высокой оценки».