Պուտինի եւ Էրդողանի հանդիպմանը միացել է Պակիստանի վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աշխաբադում ընթացող միջազգային ֆորումի շրջանակներում կայացել է Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահների հանդիպումը։
Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդագրությունում ասվում է.
«Վլադիմիր Պուտինի եւ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը սկսվել է նրանց պատվիրակությունների անդամների մասնակցությամբ ընդլայնված բանակցություններով:
Նշվել է, որ Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունները լավ են զարգանում բոլոր ոլորտներում: Ռուս-թուրքական հարաբերությունների բազմակողմանի եւ բազմազան բնույթը, մասնավորապես, առեւտրատնտեսական հարցերում, թույլ է տալիս նրանց հաղթահարել միջազգային մարտահրավերները եւ երրորդ երկրների ճնշումները:
Օրակարգում ներառված էին բազմաթիվ խոշոր համատեղ նախագծեր, առաջին հերթին՝ «Աքույու» ատոմակայանի շինարարության շարունակությունը:
Կայացել է նաեւ ուկրաինական, տարածաշրջանային եւ միջազգային հարցերի վերաբերյալ մտքերի փոխանակում:
Ռուս-թուրքական բանակցությունները շարունակվել են նեղ կազմով: Ավելի ուշ հանդիպմանը միացել է Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆը»:

К переговорам Путина и Эрдогана присоединился премьер Пакистана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В рамках международного форума в Ашхабаде состоялась встреча президентом России и Турции.
«Встреча Владимира Путина и Реджепа Тайипа Эрдогана началась с переговоров в расширенном составе с участием членов делегаций.
Отмечено, что отношения между Россией и Турцией развиваются хорошо во всех областях. Многоплановость и диверсифицированность российско-турецких отношений, особенно в торгово-экономической области, позволяют справляться с трудностями на международном уровне и с давлением третьих стран.
На повестке дня много крупных совместных проектов, в первую очередь продолжение строительства АЭС «Аккую».
Состоялся также обстоятельный обмен мнениями по украинским, региональным и международным делам.
Российско-турецкие переговоры продолжились в узком составе. Позднее ко встрече присоединился премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф».