Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է Ղազախստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 20-21-ին պաշտոնական այցով կգտնվի Ղազախստանում:
Կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում նա առանձնազրույց կունենա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւի հետ, որին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաեւ Ղազախստանի վարչապետ Օլժաս Բեկտենովի եւ Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովի հետ:
Նախատեսվում են այցելություններ «Աստանա էքսպո» արհեստական բանականության միջազգային կենտրոն եւ Ղազախստանի ազգային թանգարան:

Никол Пашинян отбыл с визитом в Казахстан - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян 20–21 ноября посетит Казахстан с официальным визитом.
Как сообщает пресс-служба правительства, в рамках визита он проведет личную встречу с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым, после которой делегации встретятся в расширенном составе.
Премьер-министр также проведет встречи с премьер-министром Казахстана Олжасом Бектеновым и председателем Мажилиса парламента Казахстана Ерланом Кошановым.
Запланировано посещение Международного центра искусственного интеллекта «Астана Экспо» и Национального музея Казахстана.