Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Ալիսոն Հուքերը ժամանել է Երեւան՝ «տարածաշրջանային խաղաղության եւ անվտանգության հարցերով ԱՄՆ նախագահի տեսլականի առաջմղման նպատակով»:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատնից հայտնել են, որ նա կհանդիպի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին եւ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում
Հայաստանի հատուկ բանագնաց Ռուբեն Ռուբինյանին:
«Կքննարկվեն հայ-ամերիկյան ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման հետագա քայլերը՝ «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության եւ բարգավաճման» նախագծի եւ հայ-ամերիկյան հուշագրերի շրջանակում»,- ասվում է դեսպանատան հաղորդագրությունում:

Ереван /Медиамакс/. Заместитель госсекретаря США по политическим вопросам Элисон Хукер прибыла в Ереван «для продвижения видения президента США в отношении регионального мира и безопасности».
Посольство США в Армении сообщило, что она встретится с премьер-министром Николом Пашиняном, министром иностранных дел Араратом Мирзояном, секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном и специальным представителем Рубеном Рубиняном.
«Дальнейшие шаги по укреплению армяно-американского стратегического партнерства будут обсуждаться в рамках проекта «Дорога Трампа к международному миру и процветанию» и армяно-американских меморандумов», - говорится в заявлении посольства.