«Ռուսաստանն այնքան էլ լավ չէ տրամադրված Հայաստանի նկատմամբ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կասկածներ ունի, որ «Ռուսաստանն այնքան էլ լավ չէ տրամադրված Հայաստանի նկատմամբ»։
«Մենք եղբայրական պետություններ ենք բոլորի հետ, մինչեւ նրանք չապացուցեն, որ մեր նկատմամբ նույն կերպ չեն տրամադրված։ Ես չգիտեմ՝ նրանք նույն կե՞րպ են տրամադրված մեր նկատմամբ», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Ալեն Սիմոնյանը։
Խոսելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա կատարելիք այցի մասին՝ Ալեն Սիմոնյանը չի բացառել, որ այցի ընթացքում կկայանա հանդիպում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
«Կարծում եմ՝ պետության ղեկավարը չէր մեկնի Մոսկվա, եթե նման հանդիպում նախատեսված չլիներ», - ասել է նա:
Սեպտեմբերի 26-ից 30-ը Մոսկվայում կանցկացվի Համաշխարհային ատոմային շաբաթ «World Atomic Week»-ը, որը մի հարկի տակ է հավաքելու աշխարհի տարբեր երկրների առաջնորդների:

«Россия не очень хорошо настроена к Армении» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Ален Симонян считает, что «Россия не очень хорошо настроена к Армении».
«Мы остаёмся братскими государствами со всеми, пока они не докажут, что относятся к нам по-другому. Не знаю, относятся ли они к нам так же», - заявил Ален Симонян сегодня на брифинге.
Говоря о предстоящем визите премьер-министра Никола Пашиняна в Москву, Ален Симонян не исключил, что в ходе визита состоится встреча с президентом России Владимиром Путиным.
«Думаю, глава государства не поехал бы в Москву, если бы такая встреча не была запланирована», - сказал он.
С 26 по 30 сентября в Москве пройдёт Всемирная атомная неделя «World Atomic Week», в которой примут учстие лидеры разных стран.