«Ռուսաստանն այնքան էլ լավ չէ տրամադրված Հայաստանի նկատմամբ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կասկածներ ունի, որ «Ռուսաստանն այնքան էլ լավ չէ տրամադրված Հայաստանի նկատմամբ»։
«Մենք եղբայրական պետություններ ենք բոլորի հետ, մինչեւ նրանք չապացուցեն, որ մեր նկատմամբ նույն կերպ չեն տրամադրված։ Ես չգիտեմ՝ նրանք նույն կե՞րպ են տրամադրված մեր նկատմամբ», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Ալեն Սիմոնյանը։
Խոսելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա կատարելիք այցի մասին՝ Ալեն Սիմոնյանը չի բացառել, որ այցի ընթացքում կկայանա հանդիպում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
«Կարծում եմ՝ պետության ղեկավարը չէր մեկնի Մոսկվա, եթե նման հանդիպում նախատեսված չլիներ», - ասել է նա:
Սեպտեմբերի 26-ից 30-ը Մոսկվայում կանցկացվի Համաշխարհային ատոմային շաբաթ «World Atomic Week»-ը, որը մի հարկի տակ է հավաքելու աշխարհի տարբեր երկրների առաջնորդների:

“Russia is not very well disposed towards Armenia” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. National Assembly Speaker Alen Simonyan expressed doubts that “Russia is not very well disposed towards Armenia.”
“We are brotherly states with everyone until it becomes clear they do not feel the same way about us. I am not certain that their disposition towards us is reciprocal,” Alen Simonyan told reporters at a briefing today.
Speaking about Prime Minister Nikol Pashinyan’s upcoming visit to Moscow, Simonyan did not rule out a meeting with Russian President Vladimir Putin.
“I believe the head of state would not have traveled to Moscow if such a meeting was not planned,” he said.
World Atomic Week will be held in Moscow from September 26 to 30, bringing together leaders from around the globe.