Վաշինգտոնում Փաշինյանը կհանդիպի Ալիեւին եւ Թրամփին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 7-8-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
ՀՀ կառավարությունից հայտնել են, որ Վաշինգտոնում Նիկոլ Փաշինյանը երկկողմ հանդիպում կունենա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Ջ. Թրամփի հետ՝ Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերությունը խորացնելու նպատակով։
«Նաեւ եռակողմ հանդիպում կլինի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Ջ. Թրամփի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ՝ միտված տարածաշրջանում խաղաղության, բարօրության եւ տնտեսական համագործակցության առաջմղմանը»,- ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ։

Ереван /Медиамакс/. 7-8 августа премьер-министр Армении Никол Пашинян посетит Соединенные Штаты Америки.
Пресс-служба правительства Армении сообщила, что в Вашингтоне Никол Пашинян проведет двустороннюю встречу с президентом США Дональдом Трампом для углубления стратегического партнерства между Арменией и США.
«Также состоится трехсторонняя встреча с президентом США Дональдом Трампом и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, направленная на содействие миру, процветанию и экономическому сотрудничеству в регионе», - говорится в сообщении правительства Армении.