Վաշինգտոնում Փաշինյանը կհանդիպի Ալիեւին եւ Թրամփին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 7-8-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
ՀՀ կառավարությունից հայտնել են, որ Վաշինգտոնում Նիկոլ Փաշինյանը երկկողմ հանդիպում կունենա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Ջ. Թրամփի հետ՝ Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերությունը խորացնելու նպատակով։
«Նաեւ եռակողմ հանդիպում կլինի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Ջ. Թրամփի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ՝ միտված տարածաշրջանում խաղաղության, բարօրության եւ տնտեսական համագործակցության առաջմղմանը»,- ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ։

Pashinyan to meet Aliyev and Trump in Washington - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On August 7-8, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a visit to the United States.
The Armenian government press office reported that Nikol Pashinyan will have a bilateral meeting with U.S. President Donald Trump in Washington, D.C., on fostering Armenia-U.S. strategic partnership.
“A trilateral meeting between U.S. President Donald Trump and Azerbaijani President Ilham Aliyev will also take place aiming to promote peace, prosperity and economic cooperation in the region,” the Armenian government said in a news release.