Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանական Trend գործակալությունը հայտնում է, որ Իլհամ Ալիեւի եւ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հանդիպումը Աբու Դաբիում «անցել է կառուցողական մթնոլորտում»:
«Տեղի են ունեցել լուրջ եւ բովանդակալից քննարկումներ խաղաղության օրակարգի հիմնական ուղղությունների շուրջ՝ սահմանների սահմանազատում, Զանգեզուրի միջանցքի բացում եւ զարգացում, խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրում», - նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն այսօր հաղորդագրություն էր տարածել Աբու Դաբիում կայացած Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հանդիպման վերաբերյալ, որում, մասնավորապես, ասված էր.
«ՀՀ վարչապետը եւ Ադրբեջանի նախագահը քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան միջպետական հարաբերությունների կարգավորման օրակարգի տարբեր ասպեկտներ:
Կողմերը հաստատել են, որ երկկողմ բանակցությունները հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող բոլոր հարցերը հասցեագրելու ամենաարդյունավետ ձեւաչափն են, եւ այդ հիմքով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել արդյունքին միտված այդպիսի երկխոսությունը:
Երկրների ղեկավարները, նշելով սահմանազատման գործընթացում գրանցված առաջընթացը, հանձնարարել են համապատասխան պետական հանձնաժողովներին շարունակել գործնական աշխատանքն այդ ուղղությամբ:
Կողմերը նաեւ պայմանավորվել են շարունակել երկու երկրների միջեւ երկկողմ բանակցությունները եւ վստահության ամրապնդման միջոցները»:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Trend agency reports that the meeting between Ilham Aliyev and Nikol Pashinyan in Abu Dhabi "was held in a constructive atmosphere.”
“Serious and substantive discussions were held on key aspects of the peace agenda: border delimitation, the opening and development of the Zangezur corridor, and the initialing of the peace agreement,” the report said.
Earlier today, the Armenian Foreign Ministry issued a statement following today’s meeting in Abu Dhabi.
“The Prime Minister of Armenia and the President of the Republic of Azerbaijan met in Abu Dhabi and discussed different aspects of Armenia-Azerbaijan inter-state normalization agenda.
It was confirmed that bilateral negotiations represent the most efficient format to address all issues concerning the normalization process, and on this basis, it was agreed to continue such result-oriented dialogue.
The leaders, taking stock of the progress made with respect to border delimitation process, instructed the respective state commissions to continue practical work in this regard.
The sides also agreed to continue bilateral negotiations and confidence building measures between the two countries.
The Prime Minister of the Republic of Armenia and the President of the Republic of Azerbaijan expressed their gratitude to H.E. President Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan of the United Arab Emirates for warm hospitality and organization of their bilateral meeting.”