Ռուսաստանի դեսպանը հրավիրվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 28-ին Ռուսաստանի դեսպան Միխայիլ Եվդոկիմովը հրավիրվել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարություն։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն, հանդիպմանը նշվել է, որ «ռուսական մամուլի, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի որոշ պաշտոնական շրջանակների կողմից Ադրբեջանի դեմ ուղղված ապատեղեկատվական բնույթի հոդվածների եւ ռեպորտաժների հրապարակումը հակասում է Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի բովանդակությանը եւ ոգուն»:
«Ընդգծվել է, որ «Ադրբեջանական ավիաուղիներին» պատկանող ինքնաթիռի ողբերգական վթարի հետաքննության նախնական արդյունքները հայտնի են, աշխատանքներ են տարվում հետաքննությունն ավարտելու ուղղությամբ, ինչպես նաեւ բաց հնչեցվել են ակնկալիքները ռուսական կողմից՝ կապված ինքնաթիռի կործանման հետ», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

Посла России пригласили в МИД Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 28 января посол Российской Федерации Михаил Евдокимов был приглашен в министерство иностранных дел Азербайджана.
Как сообщает Trend со ссылкой на МИД Азербайджана, на встрече было отмечено, что «публикация российской прессой, а также некоторыми официальными кругами России статей и репортажей дезинформационного характера, направленных против Азербайджана, вызывает недопонимание, что противоречит содержанию и духу Декларации о союзническом взаимодействии между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией».
«Было подчеркнуто, что результаты предварительного расследования трагического крушения самолета, принадлежащего «Азербайджанским авиалиниям», известны, идет работа по завершению расследования, а также открыто заявлены ожидания от российской стороны касательно крушения самолета», - говорится в сообщении.