Փաշինյանը խոսել է Եվրոպական խորհրդի նախագահի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտայի հետ հեռախոսազրույցում գոհունակություն է արտահայտել Հայաստան-ԵՄ համագործակցության ընթացիկ վիճակի վերաբերյալ:
«Նախագահ Կոշտայի հարցին ի պատասխան վարչապետ Փաշինյանը նրան տեղեկացրել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի ընթացիկ վիճակի մասին եւ ընդգծել, որ Հայաստանի կառավարությունը չի շեղվելու խաղաղության օրակարգից:
Զրուցակիցները պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունը առաջիկա հարմար առիթներով»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Անտոնիու Կոշտան Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնում փոխարինել է Շառլ Միշելին:
Նախագահը ղեկավարում է Եվրոպական խորհրդի աշխատանքը ԵՄ ընդհանուր քաղաքական ուղղությունն ու առաջնահերթությունները սահմանելու հարցում, ներկայացնում է ԵՄ-ն արտաքին և անվտանգային հարցերում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan expressed satisfaction with the current state of Armenia-EU cooperation during a telephone conversation with Antonio Costa, President of the European Council.
“In response to President Costa’s question, Prime Minister Pashinyan briefed on the current state of the Armenia-Azerbaijan peace process, emphasizing that the Armenian government will not deviate from the peace agenda.
The interlocutors agreed to continue the dialogue at appropriate times in the future,” the government press office said in a news release.
Mediamax notes that Antonio Costa has succeeded Charles Michel as President of the European Council.
The President leads the work of the European Council in defining the EU’s general political direction and priorities, and represents the EU in foreign and security matters.