Գուրգեն Արսենյան. «Եկել է թյուրըմբռնումները վերացնելու ժամանակը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանը հայտարարել է, որ «եկել է երկկողմ հարաբերություններում թյուրըմբռնումները վերացնելու ժամանակը»:
Այդ մասին դեսպանն ասել է ՌԴ Դաշնային Խորհրդի պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեի նախագահ Վլադիմիր Բուլավինի հետ հանդիպմանը։
«Մենք շահագրգռված ենք, որ հարաբերությունները զարգանան դաշնակցային ոգով։ Համոզված ենք, որ միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը պետք է զգալի ներդրում ունենա այս գործընթացում»,- Բուլավինի այս խոսքերը մեջբերում է ՌԴ Դաշնության Խորհրդի մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ «ռուս-հայկական փոխգործակցության մի շարք ոլորտներում ի հայտ են եկել հարցեր, որոնք լրացուցիչ մշակման կարիք ունեն»։
Վլադիմիր Բուլավինն ընդգծել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ կապերի ամրապնդման կարեւորությունը։

Посол Армении в России: «настало время убрать элементы недопонимания» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Посол Армении в России Гурген Арсенян заявил, что «настало время убрать из двусторонних отношений элементы недопонимания».
Посол сказал об этом на встрече с председателем Комитета по обороне и безопасности Совета Федерации РФ Владимиром Булавиным.
«Заинтересованы в том, чтобы отношения развивались в союзническом ключе. Убеждены, что межпарламентское взаимодействие должно внести в этот процесс свой существенный вклад», - эти слова Булавина приводит пресс-служба Совета Федерации.
В сообщении говорится, что «по ряду направлений российско-армянского взаимодействия появились вопросы, требующие дополнительной проработки».