Գուրգեն Արսենյան. «Եկել է թյուրըմբռնումները վերացնելու ժամանակը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանը հայտարարել է, որ «եկել է երկկողմ հարաբերություններում թյուրըմբռնումները վերացնելու ժամանակը»:
Այդ մասին դեսպանն ասել է ՌԴ Դաշնային Խորհրդի պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեի նախագահ Վլադիմիր Բուլավինի հետ հանդիպմանը։
«Մենք շահագրգռված ենք, որ հարաբերությունները զարգանան դաշնակցային ոգով։ Համոզված ենք, որ միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը պետք է զգալի ներդրում ունենա այս գործընթացում»,- Բուլավինի այս խոսքերը մեջբերում է ՌԴ Դաշնության Խորհրդի մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ «ռուս-հայկական փոխգործակցության մի շարք ոլորտներում ի հայտ են եկել հարցեր, որոնք լրացուցիչ մշակման կարիք ունեն»։
Վլադիմիր Բուլավինն ընդգծել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ կապերի ամրապնդման կարեւորությունը։

Armenian Ambassador to Russia: “It’s time to remove elements of misunderstanding” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Ambassador to Russia Gurgen Arsenyan said that "it is time to remove elements of misunderstanding from bilateral relations.”
The ambassador said this at a meeting with Vladimir Bulavin, chair of the Federation Council on Defense and Security.
“We are interested in developing relations in an allied manner. We are convinced that inter-parliamentary cooperation should make a significant contribution to this process,” the press service of the Federation Council quoted Bulavin as saying.
The news release says that “issues requiring additional work emerged in a number of directions of the Russian-Armenian interaction.”
Vladimir Bulavin stressed the importance of strengthening ties between the defense agencies of the two countries.