Ռուսաստանում ՀՀ նախկին դեսպանը պարգեւատրվել է Բարեկամության շքանշանով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը Բարեկամության շքանշան է հանձնել Ռուսաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին։
Շքանշանը շնորհվել էր Ռուսաստանի նախագահի հրամանագրով՝ երկու երկրների միջեւ բարեկամության, համագործակցության եւ փոխըմբռնման ամրապնդման գործում վաստակի համար։
«Միխայիլ Գալուզինը ջերմորեն շնորհակալություն է հայտնել Վաղարշակ Հարությունյանին՝ պաշտոնավարելու ընթացքում կառուցողական փոխգործակցության համար եւ հույս հայտնել, որ նա կշարունակի աջակցել հայ-ռուսական բազմաբնույթ կապերի ամրապնդմանը», - ասված է Ռուսաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

Former Armenian ambassador to Russia awarded the Order of Friendship - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin handed over the Order of Friendship to former Armenian Ambassador to Russia Vagharshak Harutyunyan.
The Order was awarded by decree of the Russian President for services in strengthening friendship, cooperation and mutual understanding between the countries.
“Mikhail Galuzin warmly thanked Vagharshak Harutyunyan for the constructive interaction during his tenure as ambassador and expressed hope that he will continue contributing to strengthening of the multifaceted Russian-Armenian ties in the future,” the Russian Foreign Ministry said in a news release.