Ռուսաստանում ՀՀ նախկին դեսպանը պարգեւատրվել է Բարեկամության շքանշանով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը Բարեկամության շքանշան է հանձնել Ռուսաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին։
Շքանշանը շնորհվել էր Ռուսաստանի նախագահի հրամանագրով՝ երկու երկրների միջեւ բարեկամության, համագործակցության եւ փոխըմբռնման ամրապնդման գործում վաստակի համար։
«Միխայիլ Գալուզինը ջերմորեն շնորհակալություն է հայտնել Վաղարշակ Հարությունյանին՝ պաշտոնավարելու ընթացքում կառուցողական փոխգործակցության համար եւ հույս հայտնել, որ նա կշարունակի աջակցել հայ-ռուսական բազմաբնույթ կապերի ամրապնդմանը», - ասված է Ռուսաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

Экс-посол Армении в России награжден орденом Дружбы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Замминистра иностранных дел России Михаил Галузин вручил орден Дружбы экс-послу Армении в России Вагаршаку Арутюняну.
Орден был присужден указом президента России за заслуги в укреплении дружбы, сотрудничества и взаимопонимания между странами.
«Михаил Галузин тепло поблагодарил Вагаршака Арутюняна за конструктивное взаимодействие в период его пребывания на посольском посту и выразил надежду на то, что он и в дальнейшем продолжит помогать упрочению многогранных российско-армянских связей», - говорится в соощении МИД России.