Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը հոկտեմբերին Կազանում կայանալիք BRICS-ի ((Բրազիլիա, Ռուսաստան, Հնդկաստան, Չինաստան, Հարավային Աֆրիկա, Իրան, Եգիպտոս, Եթովպիա եւ Արաբական Միացյալ Էմիրություններ) գագաթնաժողովին կմասնակցի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մակարդակով:
Այդ մասին Factor TV-ի հետ հարցազրույցում ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը:
Նա միաժամանակ ասել է, որ «մենք BRICS-ի անդամ չենք պատրաստվում դառնալ՝ Հայաստանը միջազգային տարբեր ֆորմատներին մասնակցություն է ունենում»:
BRICS-ի ամենամյա գագաթնաժողովը կանցկացվի Կազանում հոկտեմբերի 22-24-ը։
Ադրբեջանը BRICS-ին միանալու հայտ է ներկայացրել. սպասվում է, որ Իլհամ Ալիեւը կմասնակցի Կազանի գագաթնաժողովին:

Nikol Pashinyan to attend BRICS summit
Yerevan /Mediamax/. Armenia will participate in the BRICS (Brazil, Russia, India, China, South Africa, Iran, Egypt, Ethiopia and the United Arab Emirates) summit in Kazan at the level of Prime Minister Nikol Pashinyan.
Sargis Khandanyan, member of the Civil Contract parliamentary faction and chairman of the Foreign Relations Committee, said this in an interview with Factor TV.
At the same time, he noted that “we are not going to become a member of BRICS - Armenia participates in various international formats.”
The annual BRICS summit will be held in Kazan from October 22 to 24. Azerbaijan submitted an application to join BRICS. Ilham Aliyev is expected to participate in the Kazan summit.