Երեւանում է ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավարի տեղակալը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավարի տեղակալ Դեյվիդ Քոհենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարությունից հայտնել են, որ «հանդիպմանը քննարկվել են ինչպես Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ, այնպես էլ միջազգային օրակարգին վերաբերող հարցեր»:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ 2022թ. հուլիսի 15-ին Նիկոլ Փաշինյանը Երեւանում ընդունել էր ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավար Ուիլյամ Բըրնսին:
«Զրուցակիցները քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը, ահաբեկչության դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին», - ասված էր պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Замглавы ЦРУ США встретился с Пашиняном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял заместителя главы Центрального разведывательного управления США Дэвида Коэна.
Пресс-служба правительства сообщила, что «на встрече обсуждались вопросы двусторонней и международной повестки».
Медиамакс напоминает, что 15 июля 2022 года Никол Пашинян принял в Ереване главу ЦРУ США Уильяма Бернса.
«Собеседники обсудили вопросы, связанные с международной и региональной безопасностью, борьбой с терроризмом. Обращалось внимание на процессы, происходящие в регионе Южного Кавказа», - говорилось в официальном сообщении.