Երեւանում է ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավարի տեղակալը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավարի տեղակալ Դեյվիդ Քոհենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարությունից հայտնել են, որ «հանդիպմանը քննարկվել են ինչպես Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ, այնպես էլ միջազգային օրակարգին վերաբերող հարցեր»:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ 2022թ. հուլիսի 15-ին Նիկոլ Փաշինյանը Երեւանում ընդունել էր ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության ղեկավար Ուիլյամ Բըրնսին:
«Զրուցակիցները քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը, ահաբեկչության դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին», - ասված էր պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation led by the Deputy Director of the U.S. Central Intelligence Agency (CIA), David S. Cohen.
The government’s press office reports that “during the meeting issues related to both Armenia-US bilateral and international agenda were discussed.”
Mediamax reminds that on July 15, 2022, in Yerevan, Nikol Pashinyan received William Burns, Director of the U.S. Central Intelligence Agency.
“The interlocutors discussed issues related to international and regional security and the fight against terrorism. Reference was made to the processes taking place in the South Caucasus region,” the official news release read then․