Պուտին. «Կշարունակենք աշխատել եվրասիական ինտեգրման գործընկերների հետ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր իր երդմնակալության խոսքում ասել է, որ «եվրասիական ինտեգրման գործընկերների, զարգացման այլ ինքնիշխան կենտրոնների հետ մենք կշարունակենք աշխատել բազմաբեւեռ աշխարհակարգի, հավասար եւ անբաժանելի անվտանգության համակարգի ձեւավորման ուղղությամբ»:
«Մենք բաց ենք եղել եւ կշարունակենք բաց լինել լավ հարաբերությունների ամրապնդման օգտին բոլոր այն երկրների հետ, որոնք Ռուսաստանը համարում են վստահելի եւ ազնիվ գործընկեր: Եվ դա իսկապես համաշխարհային մեծամասնությունն է»,- ասել է Պուտինը:
Ռուսաստանի նախագահն ընդգծել է, որ «մենք չենք հրաժարվում արեւմտյան երկրների հետ երկխոսությունից»։
«Ընտրությունն իրենցն է. արդյո՞ք մտադիր են շարունակել Ռուսաստանի զարգացումը զսպելու փորձերը, ագրեսիայի քաղաքականությունը, ճնշման գործադրումը մեր երկրի վրա, թե՞ համագործակցության եւ խաղաղության ճանապարհ փնտրել»,- նշել է Վլադիմիր Պուտինը։

Путин: «Вместе с партнерами по евразийской интеграции мы продолжим работу» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин заявил сегодня в инагурационной речи, что «вместе с партнерами по евразийской интеграции, с другими суверенными центрами развития мы продолжим работу по формированию многополярного миропорядка, равной и неделимой системы безопасности».
«Мы были и будем открыты к укреплению добрых отношений со всеми странами, которые видят в России надёжного и честного партнёра. И это действительно мировое большинство», - заявил Путин.
Президент России подчеркнул, что «мы не отказываемся от диалога с западными государствами».
«Выбор за ними: намерены ли они и дальше пытаться сдерживать развитие России, продолжать политику агрессии, непрекращающегося годами давления на нашу страну или же искать путь к сотрудничеству и миру», - отметил Владимир Путин.