Արայիկ Հարությունյան. «Մեր դեմ տարվում է հիբրիդային լայնածավալ պատերազմ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ասել է, որ «մեր դեմ տարվում է լայնածավալ հիբրիդային պատերազմ»:
Մեկնաբանելով ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԱՄՆ-Եվրոպական Միություն բարձր մակարդակի եռակողմ հանդիպումը, նա ասել է, որ «կատարվող աշխատանքը պետք է կրկնապատկել և եռապատկել»:
«Պետության կայացման հարցում յուրաքանչյուրիս ջանքն անգնահատելի է: Ուստի, հուսահատությունը տեղ չպետք է ունենա մեր կյանքում:
Մեր դեմ տարվում է հիբրիդային լայնածավալ պատերազմ հուսահատություն ներշնչելու համար, որին մինչ այս պահը դիմակայել ենք մեր հանրության սառնասրտության և ողջախոհության, ճիշտ ձևակերպված խնդիրների արդյունքում:
Վերջին ճգնաժամը, որ համախմբված հաղթահարեցինք՝ պաշտպանելով մեր Անկախությունը, անցած տարվա սեպտեմբերն էր:
Հիբրիդային գործիքներով փորձելու են նոր ճգնաժամեր հարուցել, ինչը չեզոքացնելու համար անհրաժեշտ է պաշտպանվել լայնածավալ ֆեյքային հարձակումից», - նշել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:

Yerevan /Mediamax/. Arayik Harutyunyan, the head of Armenia’s Prime Minister’s Administration, said that “a large-scale hybrid war is being waged against us.”
Commenting on the Armenia-USA-European Union high-level trilateral meeting held in Brussels on April 5, he said that “the work being done should be doubled and tripled.”
“The efforts of each of us in establishing the state are invaluable. Therefore, despair should have no place in our lives.
A full-scale hybrid war is being waged against us to instill despair, which we have thus far resisted due to the composure and sanity of our public, correctly formulated problems.
The last crisis we overcame together defending our independence was last September.
They will try to trigger new crises with hybrid tools, to neutralize it we need to be protected from a large-scale fake attacks,” he said.