Արայիկ Հարությունյան. «Մեր դեմ տարվում է հիբրիդային լայնածավալ պատերազմ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ասել է, որ «մեր դեմ տարվում է լայնածավալ հիբրիդային պատերազմ»:
Մեկնաբանելով ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԱՄՆ-Եվրոպական Միություն բարձր մակարդակի եռակողմ հանդիպումը, նա ասել է, որ «կատարվող աշխատանքը պետք է կրկնապատկել և եռապատկել»:
«Պետության կայացման հարցում յուրաքանչյուրիս ջանքն անգնահատելի է: Ուստի, հուսահատությունը տեղ չպետք է ունենա մեր կյանքում:
Մեր դեմ տարվում է հիբրիդային լայնածավալ պատերազմ հուսահատություն ներշնչելու համար, որին մինչ այս պահը դիմակայել ենք մեր հանրության սառնասրտության և ողջախոհության, ճիշտ ձևակերպված խնդիրների արդյունքում:
Վերջին ճգնաժամը, որ համախմբված հաղթահարեցինք՝ պաշտպանելով մեր Անկախությունը, անցած տարվա սեպտեմբերն էր:
Հիբրիդային գործիքներով փորձելու են նոր ճգնաժամեր հարուցել, ինչը չեզոքացնելու համար անհրաժեշտ է պաշտպանվել լայնածավալ ֆեյքային հարձակումից», - նշել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:

«Против нас ведется полномасштабная гибридная война» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Руководитель аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян заявил, что «против нас ведется масштабная гибридная война».
Комментируя состоявшуюся 5 апреля в Брюсселе трехстороннюю встречу высокого уровня Армения-США-Европейский союз, он сказал, что «эту работу следует удвоить и утроить».
«Усилия каждого из нас в становлении государства неоценимы и поэтому отчаянию не должно быть места в нашей жизни.
Против нас ведется масштабная гибридная война, чтобы вселить отчаяние, которому мы до сих пор сопротивлялись благодаря хладнокровию и здравому смыслу нашего общества.
Последний кризис, который мы преодолели вместе, защищая нашу Независимость, случился в сентябре прошлого года.
С помощью гибридных инструментов будут пытаться спровоцировать новые кризисы, для нейтрализации которых которые необходимо защищаться от масштабной фейковой атаки», - сказал руководитель аппарата премьер-министра Армении.