Գերասիմով. «Արեւմուտքը քանդում է ռազմավարական կայունության հիմքերը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովն այսօր ասել է, որ «արեւմտյան երկրները քանդում են ռազմավարական կայունության հիմքերը»։
«Վերջին իրադարձությունները վկայում են Արեւմուտքի կողմից ռազմավարական կայունության եւ միջազգային անվտանգության հիմնարար հիմքերի հետեւողական ոչնչացման մասին», - ասել է Գերասիմովը՝ բացելով ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբների պետերի կոմիտեի նիստը Մոսկվայում։
Նա նշել է, որ հանդիպումը «կայանում է արագ փոփոխվող ռազմաքաղաքական իրավիճակի ֆոնին, որը բարդանալու միտում ունի»։

Герасимов: «Запад разрушает фундамент стратегической стабильности» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Начальник Генерального штаба Вооруженных сил России Валерий Герасимов заявил сегодня, что «западные страны разрушают фундамент стратегической стабильности».
«События последнего времени свидетельствуют о последовательном разрушении Западом фундаментальных основ стратегической стабильности и международных институтов безопасности», - сказал Герасимов, открывая в Москве заседание Комитета начальников штабов вооруженных сил государств-участников СНГ.
Он отметил, что встреча «проходит на фоне быстроменяющейся военно-политической обстановки, имеющей тенденцию к усложнению».