Գերասիմով. «Արեւմուտքը քանդում է ռազմավարական կայունության հիմքերը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովն այսօր ասել է, որ «արեւմտյան երկրները քանդում են ռազմավարական կայունության հիմքերը»։
«Վերջին իրադարձությունները վկայում են Արեւմուտքի կողմից ռազմավարական կայունության եւ միջազգային անվտանգության հիմնարար հիմքերի հետեւողական ոչնչացման մասին», - ասել է Գերասիմովը՝ բացելով ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբների պետերի կոմիտեի նիստը Մոսկվայում։
Նա նշել է, որ հանդիպումը «կայանում է արագ փոփոխվող ռազմաքաղաքական իրավիճակի ֆոնին, որը բարդանալու միտում ունի»։

Yerevan /Mediamax/. Chief of the General Staff of the Russian Armed Forces Valery Gerasimov said today that “Western countries are destroying the fundamentals of strategic stability.”
“Recent events testify to the West’s consistent destruction of the fundamentals of strategic stability and international security institutions,” Gerasimov said, opening the meeting of the CIS Committee of Chiefs of Staff in Moscow.
He noted that the meeting “is taking place against the backdrop of a rapidly changing military and political environment that tends to become more complex.”