Բայրամովին մտահոգում է ԱՄՆ-ԵՄ-Հայաստան առաջիկա հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը մտահոգություն է հայտնել ապրիլի 5-ին կայանալիք Եվրահանձնաժողովի նախագահի, ԱՄՆ պետքարտուղարի եւ Հայաստանի վարչապետի հանդիպման կապակցությամբ։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին հայտնում է, որ այդ մասին նախարարն ասել է ՌԴ ԱԳՆ հատուկ հանձնարարությունների գծով դեսպան Պավել Կնյազեւի հետ հանդիպմանը։
Բայրամովն ասել է, որ «տարածաշրջանից հեռու գտնվող երկրները խոչընդոտում են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը»։
«Այդ կապակցությամբ Բայրամովը Կնյազեւին տեղեկացրել է, որ ԱՄՆ-ԵՄ-Հայաստան համաժողովը, որը տեղի կունենա ապրիլի 5-ին Բրյուսելում, անհանգստություն է առաջացնում Բաքվում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
«Բաքվուն կարծում են, որ նման նախաձեռնությունները կարող են քաջալերել Երեւանին դիմել նոր սադրանքների», - հավելել է Բայրամովը։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov expressed concern over the upcoming April 5 meeting between the President of the European Commission, U.S. Secretary of State and Armenian Prime Minister.
The Azerbaijani Foreign Ministry reports that the minister said this at a meeting with ambassador on special assignments of the Russian Foreign Ministry Pavel Knyazev.
Bayramov stated that “countries far from the region are hindering Armenian-Azerbaijani normalization.”
“Bayramov expressed Baku’s concern regarding the US-EU-Armenia conference scheduled for April 5 in Brussels,” the news release reads.