Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն այսօր ասել է, որ ինքն «առանց վերապահումների աջակցում է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը»:
«Հուսով եմ, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագիրը կստորագրվի: Վրաստանը պատրաստ է դրականորեն աջակցել տարածաշրջանում կայունության եւ խաղաղության հաստատմանը»,- Երեւանում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ ասուլիսում ասել է Վրաստանի վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ իր հերթին նշել է, որ այսօր վրացի իր գործընկերոջ հետ քննարկվել է Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ սահմանազատման գործընթացի ակտիվացման հնարավորությունը:
«Վրաստանի հետ համագործակցության շարունակական ընդլայնումը ռազմավարական կարեւորություն ունի ոչ միայն մեր երկրների համար, այլեւ՝ տարածաշրջանի կայունություն եւ փոխշահավետ համագործակցություն ապահովելու տեսակետից», - ասել է նա:

Пашинян: Расширение сотрудничества с Грузией имеет стратегическое значение - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе заявил сегодня, что «безоговорочно поддерживает территориальную целостность Армении».
«Надеюсь, что мирное соглашение между Арменией и Азербайджаном будет подписано. Грузия готова поддержать установление стабильности и мира в регионе»,- заявил в Ереване премьер-министр Грузии на совместной пресс-конференции с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Пашинян, в свою очередь, отметил, что обсудил сегодня со своим грузинским коллегой возможность активизации процесса демаркации границы между Арменией и Грузией.
«Постоянное расширение сотрудничества с Грузией имеет стратегическое значение не только для наших стран, но и важно с точки зрения обеспечения региональной стабильности и взаимовыгодного сотрудничества»,- сказал он.