Փաշինյանը եւ Միշելը քննարկել են խաղաղության գործընթացը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելն այսօր Բրյուսելում մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի վերաբերյալ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ նրանք ընդգծել են 2023թ. մայիսի 14-ին և հուլիսի 15-ին Բրյուսելում տեղի ունեցած ԵՄ խորհրդի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի եռակողմ հանդիպումների արդյունքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների ի կատար ածման կարևորությունը:
ՀՀ վարչապետը վերահաստատել է ՀՀ կառավարության հավատարմությունը նշված պայմանավորվածություններին եւ ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Пашинян и Мишель обсудили мирный процесс - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Европейского совета Шарль Мишель обменялись сегодня в Брюсселе мнениями об армяно-азербайджанском мирном процессе.
Пресс-служба армянского правительства сообщает, что собеседники подчеркнули важность реализации договоренностей, достигнутых в результате трехсторонних встреч президента Совета ЕС, премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Брюсселе 14 мая и 15 июля 2023 года.
Премьер-министр Армении подтвердил приверженность правительства Армении данным договоренностям и представил проект «Перекресток мира».