Ալիեւ. Փաշինյանը «անհասկանալի հանդիպման» համար գնաց Գրանադա, իսկ Բիշքեկ չի գնում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ հայկական կողմը հրաժարվել է հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների հանդիպումից։
«Հոկտեմբերի 12-ին ռուսական կողմի առաջարկով Բիշքեկում պետք է կայանար Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների հանդիպումը։ Մենք դրական էինք ընդունել այս առաջարկը, եւ մեր արտգործնախարարը պատրաստ էր հանդիպել իր ռուս եւ հայ գործընկերների հետ։ Ցավոք, հայկական կողմը հրաժարվեց այս հանդիպումից։ Հարց է առաջանում՝ Հայաստան խաղաղությո՞ւն ուզում է։ Կարծում եմ՝ ոչ, քանի որ եթե խաղաղություն ցանկանար, չէր հրաժարվի այս հնարավորությունից։
Հայաստանի վարչապետը 6 ժամ թռչում է Գրանադա, այնտեղ մասնակցում է  անհասկանալի հանդիպման, որտեղ քննարկվում է Ադրբեջանը առանց Ադրբեջանի, բայց չի կարող 2-3 ժամ թռչել Բիշքեկ, նա կարեւոր գործեր ունի։ Սա այն է, ինչի մասին բոլորս պետք է պարզ խոսենք», - ասել է Ալիեւը՝ ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության մարմինների եւ հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի նիստի մասնակիցների հետ հանդիպմանը:

Алиев: Пашинян в Гранаде участвует в «непонятной встрече», а в Бишкек «прилететь не может» - Mediamax.am
4994 просмотров
Алиев: Пашинян в Гранаде участвует в «непонятной встрече», а в Бишкек «прилететь не может»
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что армянская сторона отказалась от встречи министров иностранных дел России, Азербайджана и Армении в Бишкеке 12 откября.
«12 октября, по предложению российской стороны должна была состояться встреча министров иностранных дел России, Азербайджана и Армении в Бишкеке. Мы восприняли позитивно это предложение, и наш министр иностранных дел готов был встретиться с российским и армянским коллегами. К сожалению, армянская сторона от этой встречи отказалась. Возникает вопрос: хочет ли Армения мира? Я думаю, что нет, потому что, если бы хотела мира, не отказывалась бы от этой возможности. Премьер-министр Армении 6 часов летит в Гранаду, участвует там в непонятной встрече, где обсуждается Азербайджан без Азербайджана, а 2-3 часа в Бишкек лететь он не может, у него важные дела. Вот это все мы должны открыто говорить. Это всё все видят, но это надо говорить и исходить из этого», - сказал Алиев, принимая участников заседания Совета руководителей органов безопасности и специальных служб государств-участников СНГ.