Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Հայաստանում, նրա հասարակությունում եւ նույնիսկ իշխանությունում կան որոշակի մարդիկ, որոնք դեռ ապրում են ռեւանշիստական գաղափարներով»։
Այսօր Շուշիում ելույթ ունենալով մեդիա ֆորումում՝ նա նշել է.
«Նախկինում 30 տարի շարունակ վտանգը մեզ համար գալիս էր Հայաստանից եւ նրա օկուպացիոն քաղաքականությունից։ Ընդհանուր առմամբ, մենք արդեն հաղթահարել ենք այդ սպառնալիքը։ Բայց, իհարկե, պետք է զգոն լինենք, չպետք է մոռանանք անցյալը»։
«Մենք պետք է պատրաստ լինենք ցանկացած սցենարի։ Այդ նպատակով, պատերազմի ավարտից անմիջապես հետո մենք սկսեցինք խորը բարեփոխումներ իրականացնել պաշտպանության ոլորտում»,- ասել է Ալիեւը։
Նշելով, որ «այսօր մեր բանակն ավելի ուժեղ է, քան երեք տարի առաջ», Ադրբեջանի նախագահը հավելել է.
«Դա անհրաժեշտ է, եւ դա բխում է մեր պատմությունից։ Մենք տեսնում ենք, որ այսօր միջազգային իրավունքի նորմերը կոպտորեն խախտվում են։ Երբ միջազգային իրավունքը չի գործում, երբ ստորագրությունն այդքան էլ կարեւոր չէ, խաղաղության երաշխիքը միայն ուժն է»։

Aliyev says “there are people in Armenia still living with revanchist ideas” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev said today that "today there are people in Armenian society and even the government who still live with revanchist ideas.”
Speaking today at a media forum in Shushi, he noted:
“In the past, the danger for us for 30 years came from Armenia and its occupation policy. In general, we have already overcome this threat. But, of course, we must be vigilant, we must not forget the past.”
“We must be prepared for any scenario. To this end, after the Karabakh war ended, we immediately began to implement in-depth reforms in the field of defense,” Aliyev said.
Noting that “today our army is stronger than three years ago,” the Azerbaijani president added:
“It is a must, and it stems from our history. We see that today the norms of international law are grossly violated. When international law does not work, when the signature is not so important, only force guarantees peace.”