Մոսկվայում քննարկել են «հայ-թուրքական կապերի վերականգնման» հարցերը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը եւ Մոսկվայում Թուրքիայի դեսպան Մեհմեդ Սամսարը քննարկել են հայ-թուրքական հարաբերությունների վերականգնման հեռանկարները։
«Քննարկվել է Անդրկովկասում տիրող իրավիճակը, այդ թվում՝ Ադրբեջանի, Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների միջեւ եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացումը։ Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հայ-թուրքական հարաբերությունների վերականգնման հեռանկարների թեմային»,- ասված է Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ կողմերը նաեւ ընդգծել են «Հարավային Կովկասում 3+3 ձեւաչափով (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան եւ Ռուսաստան, Իրան, Թուրքիա) փոխգործակցության կարեւորությունը»։

Yerevan /Mediamax/. Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin and Turkish Ambassador to Moscow Mehmet Samsar discussed the prospects of restoration of Armenian-Turkish ties.
“The situation in Transcaucasia, including the implementation of trilateral agreements between the leaders of Azerbaijan, Armenia and Russia were discussed. The issue on prospects of restoration of Armenian-Turkish ties was also touched upon,” the Russian Foreign Ministry said in a statement following the meeting.
The interlocutors also stressed “the importance of interaction in the South Caucasus in the 3+3 format (Azerbaijan, Armenia, Georgia and Russia, Iran, Turkey).”