Երեւան։ Մեդիամաքս։ ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը հայտարարել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ բանակցություններում առաջընթացի մասին։
Այս մասին նա գրել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում Վաշինգտոնում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ հանդիպումից հետո։
«Ուրախ եմ Սպիտակ տանը ողջունել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանին եւ Ջեյհուն Բայրամովին։
Մենք ողջունում ենք Հայաստանի եւ Ադրբեջանի առաջընթացը բանակցություններում եւ խրախուսում շարունակական երկխոսությունը»,- գրել է Ջեյք Սալիվանը։
Նրա խոսքով, «կայուն եւ արդար համաձայնագիրն առանցքային բանալի կլինի երկու երկրների եւ տարածաշրջանի հնարավորությունները բացելու համար»։

Ереван /Медиамакс/. Советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан сообщил о прогрессе в переговорах между Арменией и Азербайджаном.
Он написал об этом в своем микроблоге в Twitter после встречи с главами МИД Армении и Азербайджана в Вашингтоне.
«Я рад приветствовать в Белом доме министров иностранных дел Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова.
Мы приветствуем прогресс в переговорах между Арменией и Азербайджаном и призываем к продолжению диалога», - написал Джейк Салливан.
По его словам, «стабильное и справедливое соглашение станет ключом к раскрытию возможностей обеих стран и региона».