ՌԴ դիվանագետ․ «ԵՄ-ն փորձում է ոտք դնել հետխորհրդային տարածք՝ կատարելով «միջնորդի» դեր» - Mediamax.am
4667 դիտում
ՌԴ դիվանագետ․ «ԵՄ-ն փորձում է ոտք դնել հետխորհրդային տարածք՝ կատարելով «միջնորդի» դեր»
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Եվրամիությունում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Կիրիլ Լոգվինովն այսօր ասել է, որ Հայաստան առաքելություն գործուղելով՝ «ԵՄ-ն փորձում է ոտք դնել հետխորհրդային տարածք՝ կատարելով «միջնորդի» դեր»։
«Հայաստանում ԵՄ առաքելության մեկնարկով հետխորհրդային տարածքում ոտք դնելու Բրյուսելի փորձն է՝ օգտվելով հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցում Ռուսաստանի միջնորդությամբ ձեռք բերված արդյունքներից»,- «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է Կիրիլ Լոգվինովը:
Նա նշել է, որ այդ հարցում կա նաեւ հակառուսական էական բաղադրիչ:
«Նրանք ցանկանում են չեզոքացնել մեր երկրի պատմական դերը՝ որպես անվտանգության երաշխավորի»,- ասել է Կիրիլ Լոգվինովը:

Российский дипломат: ЕС пытается ступить на постсоветское пространство, играя роль «посредника» - Mediamax.am
4665 просмотров
Российский дипломат: ЕС пытается ступить на постсоветское пространство, играя роль «посредника»
Ереван /Медиамакс/. Постоянный представитель России при Евросоюзе Кирилл Логвинов заявил сегодня, что, направляя миссию в Армению, «ЕС пытается ступить на постсоветское пространство, играя роль посредника».
«Запуск миссии ЕС в Армении - это попытка Брюсселя ступить на постсоветское пространство, воспользовавшись результатами, полученными при посредничестве России в вопросе урегулирования армяно-азербайджанских отношений», - заявил  Кирилл Логвинов в интервью «РИА Новости».
Он отметил, что в этом вопросе есть и существенная антироссийская составляющая.
«Они хотят нейтрализовать историческую роль нашей страны как гаранта безопасности», - сказал Кирилл Логвинов.