Ալիեւը կրկին խոսել է «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Հայաստանն ի վիճակի չէ արգելափակել Զանգեզուրի միջանցքը»։
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները ՝ ելույթ ունենալով այսօր Բաքվում կայացած միջազգային համաժողովում, Ալիեւն ասել է.
«Մենք քննարկել ենք Զանգեզուրի միջանցքը ռուս պաշտոնյաների հետ վերջին զրույցի ժամանակ։ Չեմ կարծում, որ Հայաստանն ի վիճակի է արգելափակել այս միջանցքը»։
«Ինչ վերաբերում է Իրանին, ապա կարծում եմ, որ նա նույնպես դա չի անի (արգելափակի միջանցքը)` հաշվի առնելով իր հետաքրքրությունը  տարածաշրջանային հաղորդակցության նախագծերի հանդեպ։ Այդ նախագծերն ուղղված չեն որեւէ մեկի դեմ, այլ, ընդհակառակը, միայն ի շահ բոլոր շահագրգիռ կողմերի»,- հավելել է Ադրբեջանի նախագահը։

Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что Армения не способна блокировать Зангезурский коридор.
Как сообщают азербайджанские СМИ, выступая сегодня на международной конференции в Баку, Алиев отметил:
«Мы обсудили Зангезурский коридор во время моего последнего разговора с российскими чиновниками. Не думаю, что Армения способна блокировать этот коридор».
«Что касается Ирана, считаю, что он тоже не будет этого делать (блокировать коридор), учитывая его заинтересованность в региональных коммуникационных проектах. Ибо эти проекты не направлены против кого-либо, а, наоборот, только во благо всех заинтересованных сторон», - добавил президент Азербайджана.