Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հեռախոսազրույցում մտքեր են փոխանակել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ:
Կառավարությունից հայտնել են, որ նրանք, մասնավորապես, քննարկել են նոյեմբերի 7-ին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եւ դրան հետեւած եռակողմ հանդիպման վերաբերյալ հարցեր:
Նշվում է, որ պետքարտուղար Բլինքենն ԱՄՆ պատրաստակամությունն է հայտնել շարունակելու աջակցությունը Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցում:

Пашинян и Блинкен провели телефонный разговор - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и госсекретарь США Энтони Блинкен в телефонном разговоре обменялись мнениями о процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
Пресс-служба правительства сообщила, что они, в частности, обсудили вопросы, связанные с состоявшейся в Вашингтоне 7 ноября встречей министров иностранных дел Армении и Азербайджана и последующей трехсторонней встречей.
Отмечается, что госсекретарь Блинкен выразил готовность США и впредь поддерживать урегулирование армяно-азербайджанских отношений, а также нагорно-карабахской проблемы.