Միրզոյանի ու Բայրամովը պայմանավորվել են թափ հաղորդել բանակցություններին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանը եւ Ջեյհուն Բայրամովը մտքեր են փոխանակել «հավանական խաղաղության պայմանագրի տարրերի վերաբերյալ եւ արձանագրել, որ առկա են մի շարք խնդիրներ, որոնք դեռեւս հասցեագրման կարիք ունեն»։
Այդ մասին ասվում է Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ՝ նոյեմբերի 7-ին Վաշինգտոնում կայացած հանդիպման մասին, որին հաջորդել է եռակողմ հանդիպումը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։
«Երկու կողմերը վերահաստատել են հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում եւ հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում տեղի ունեցած հանդիպումներում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների ստանձնած հանձնառությունները: Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները պայմանավորվել են թափ հաղորդել իրենց բանակցություններին ու եւս մեկ հանդիպում անցկացնել առաջիկա շաբաթների ընթացքում», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Мирзоян и Байрамов договорились ускорить переговоры - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов обменялись мнениями об элементах потенциального мирного договора и констатировали, что «есть ряд проблем, которые еще нуждаются в решении».
Об этом говорится в сообщении МИД Армении о состоявшейся 7 ноября в Вашингтоне встрече, за которой последовала трехсторонняя встреча с участием госсекретаря США Энтони Блинкена.
«Обе стороны подтвердили обязательства, взятые на себя руководителями Армении и Азербайджана на встречах 6 октября в Праге и 31 октября в Сочи. Главы МИД Армении и Азербайджана договорились ускорить свои переговоры и провести еще одну встречу в ближайшие недели», - отмечается в сообщении.