Միրզոյանի ու Բայրամովը պայմանավորվել են թափ հաղորդել բանակցություններին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանը եւ Ջեյհուն Բայրամովը մտքեր են փոխանակել «հավանական խաղաղության պայմանագրի տարրերի վերաբերյալ եւ արձանագրել, որ առկա են մի շարք խնդիրներ, որոնք դեռեւս հասցեագրման կարիք ունեն»։
Այդ մասին ասվում է Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ՝ նոյեմբերի 7-ին Վաշինգտոնում կայացած հանդիպման մասին, որին հաջորդել է եռակողմ հանդիպումը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։
«Երկու կողմերը վերահաստատել են հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում եւ հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում տեղի ունեցած հանդիպումներում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների ստանձնած հանձնառությունները: Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները պայմանավորվել են թափ հաղորդել իրենց բանակցություններին ու եւս մեկ հանդիպում անցկացնել առաջիկա շաբաթների ընթացքում», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Mirzoyan and Bayramov agree to expedite negotiations - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan and Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov shared views on “the elements of a possible peace treaty and acknowledged that there is a range of issues that still need to be addressed.”
This was said in the news release issued by Armenia’s Ministry of Foreign Affairs about the November 7 meeting in Washington, followed by the meeting in a trilateral format with the US Secretary of State Antony Blinken.
“Both sides reiterated the commitments undertaken by the leaders of Armenia and Azerbaijan in their meetings on October 6th in Prague and October 31st in Sochi. They agreed to expedite their negotiations and organize another meeting in the coming weeks,” the news release reads.