Միրզոյանի, Բլինքենի եւ Բայրամովի հանդիպումը կկայանա այսօր - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ այսօր Վաշինգտոնում կկայանա Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, ԱՄՆ պետքարտեւղար Էնթոնի Բլինքենի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը, հաղորդում են ԱԳՆ-ից:
Նոյեմբերի 3-ին ԱՄՆ-ում կայանալիք հանդիպման մասին հայտարարել էր Արարատ Միրզոյանը:
Նա նշել էր նաեւ, որ բոլոր հարցերում, որոնց շուրջ Հայաստանը բանակցում է Ադրբեջանի հետ, հանդիպում է այդ երկրի առավելապաշտական դիրքորոշումներին:
«Իմ տպավորությունն այն է՝ Ադրբեջանը համարում է, որ ռազմական հաջողություն է ունեցել եւ այժմ կարող է Հայաստանին պայմաններ թելադրել: Սա, սակայն, չի կարող իրականություն լինել եւ այդպես հնարավոր չէ հասնել երկարատեւ, համապարփակ եւ կայուն խաղաղության: Հույս ունեմ, որ ժամանակի ընթացքում սա Ադրբեջանում կհասկանան, եւ եթե, իսկապես, ցանկանում են հասնել Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության, ապա պետք է արձանագրեն, որ միակողմանի շահավետ լուծումներ չեն կարող լինել»,- ասել էր Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը:

Сегодня состоится встреча Мирзояна, Байрамова и Блинкена - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Вашингтоне по инициативе американской стороны состоится встреча руководителей внешнеполитических ведомств Армении, Азербайджана и США Арарата Мирзояна, Джейхуна Байрамова и Энтони Блинкена, сообщает МИД Армении.
3 ноября Арарат Мирзоян анонсировал предстоящую встречу. Он отмечал, что во всех вопросах, по которым идут переговоры с Азербайджаном, Армения сталкивается с максималистскими требованиями.
«У меня сложилось впечатление, что Азербайджан считает, что добился военного успеха и теперь может диктовать условия Армении. Однако это не может быть реальностью и так невозможно достичь долгосрочного, всеобъемлющего и стабильного мира. Надеюсь, что Азербайджан со временем поймет это, и если они действительно хотят добиться прочного мира на Южном Кавказе, то должны зафиксировать, что решений, выгодных лишь одной стороне, быть не может»,- говорил глава МИД Армении.