Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր ասել է, որ «Հայաստանը մեր մոտ ընկերն է ու ռազմավարական դաշնակիցը»։
«Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ եղբայրական հայ ժողովրդին եւ երկրի ղեկավարությանը շնորհավորել վաղը նշվող Անկախության օրվա առթիվ։ Այս տարի միանգամից երկու նշանակալից տարեդարձ ունենք՝ մեր երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը եւ Բարեկամության, համագործակցության եւ փոխօգնության հիմնարար պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը։
Ռուսաստանը եւ Հայաստանը ինտենսիվ քաղաքական երկխոսություն են վարում։ Միայն այս տարի ես երեք անգամ հանդիպել եմ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, մեր վերջին հանդիպումը Վլադիվոստոկում էր։ Նոյեմբերին Երեւանում կկայանա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության տարեկան գագաթնաժողովը»,- ասել է Պուտինը՝ դիմելով օտարերկրյա պետությունների դեսպաններին հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ։

Putin: “Armenia is our close friend and strategic ally” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian President Vladimir Putin said today that "Armenia is our close friend and strategic ally.”
“Taking this opportunity I would like to congratulate the fraternal people of Armenia and the leadership of the country on Independence Day to be celebrated tomorrow. This year marks two milestone anniversaries: the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between our countries and the 25th anniversary of the signing of the fundamental Treaty of Friendship, Cooperation and Mutual Assistance.
Russia and Armenia are engaged in intensive political dialogue. This year alone, Nikol Pashinyan and I have met three times, including most recently in Vladivostok. In November, Yerevan will host the annual summit of the Collective Security Treaty Organization,” Putin said, addressing foreign ambassadors at the ceremony of handing over credentials.