Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հանդես է եկել «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցման կոչով»:
«Միացյալ Նահանգները խորապես անհանգստացած է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի երկայնքով հարձակումների, այդ թվում՝ Հայաստանի ներսում բնակավայրերի եւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա հարվածների մասին հաղորդումներով։
Մենք վաղուց հստակ հայտարարել ենք, որ հակամարտությունը ռազմական լուծում չի կարող ունենալ: Կոչ ենք անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները», - ասված է Բլինքենի հայտարարության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. U.S. Secretary of State Antony Blinken issued a statement "Calling for the Immediate Cessation of Hostilities between Armenia and Azerbaijan”.
“The United States is deeply concerned about reports of attacks along the Armenia-Azerbaijan border, including reported strikes against settlements and civilian infrastructure inside Armenia.
As we have long made clear, there can be no military solution to the conflict.  We urge an end to any military hostilities immediately,” Blinken said in the statement.