Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հանդես է եկել «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցման կոչով»:
«Միացյալ Նահանգները խորապես անհանգստացած է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի երկայնքով հարձակումների, այդ թվում՝ Հայաստանի ներսում բնակավայրերի եւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա հարվածների մասին հաղորդումներով։
Մենք վաղուց հստակ հայտարարել ենք, որ հակամարտությունը ռազմական լուծում չի կարող ունենալ: Կոչ ենք անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները», - ասված է Բլինքենի հայտարարության մեջ:

Ереван, 13 сентября. /Медиамакс/. Госсекретарь США Энтони Блинкен выступил с «Призывом к немедленному прекращению военных действий между Арменией и Азербайджаном».
«США глубоко обеспокоены сообщениями об атаках вдоль армяно-азербайджанской границы, в том числе - сообщениями об атаках на населенные пункты и гражданскую инфраструктуру внутри Армении.
Мы давно давали понять, что конфликт не может иметь военного решения. Мы призываем к немедленному прекращению боевых действий», - говорится в заявлении Блинкена.