Փաշինյանը եւ Պուտինը հերթական հեռախոսազրույցն են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը:
Կառավարությունից հայտնել են, որ Փաշինյանի եւ Պուտինի զրույցի ընթացքում ընդգծվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի եւ նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների հետեւողական իրականացման կարեւորությունը:
«Զրուցակիցները շնորհավորել են միմյանց Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ Բարեկամության, համագործակցության եւ փոխադարձ օգնության պայմանագրի 25-ամյա հոբելյանի առիթով: Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այսուհետ եւս հայ-ռուսական դաշնակցային փոխշահավետ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում կշարունակեն արդյունավետ կերպով զարգանալ ու ամրապնդվել»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Пашинян и Путин провели очередную телефонную беседу - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент России Владимир Путин обсудили сегодня в телефонной беседе ситуацию вокруг Нагорного Карабаха.
Пресс-служба правительства Армении сообщает, что была подчеркнута важность последовательной реализации трехсторонних соглашений от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года.
«Собеседники поздравили друг друга по случаю 25-летия Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимопомощи между Арменией и Россией. Стороны выразили уверенность, что взаимовыгодные отношения в различных сферах будут и впредь эффективно развиваться и укрепляться»,- говорится в сообщении.