ՌԴ ԱԳՆ. Փաշինյանը, Պուտինը եւ Ալիեւը հնարավոր է հանդիպեն օգոստոսի վերջին
Երեւան: Մեդիամաքս: Մինչեւ օգոստոսի վերջ նախատեսվում են բարձր մակարդակի եռակողմ շփումներ Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ:
ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ մամուլի դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալ Իվան Նեչաեւը:
«Մինչեւ օգոստոսի վերջ նախատեսվում է բարձր մակարդակով եռակողմ շփումներ կազմակերպել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման շուրջ»,- ասել է նա։
Նեչաեւն ընդգծել է, որ իրավիճակը տարածաշրջանում գտնվում է Մոսկվայի ուշադրության կենտրոնում։
«Ռուսաստանն ամենաբարձր մակարդակով մշտական կապի մեջ է հայկական եւ ադրբեջանական կողմերի հետ: Ինտենսիվ քաղաքական շփումների հետ մեկտեղ շարունակվում է ակտիվ աշխատանքը ՌԴ խաղաղապահների կողմից, որոնք անհրաժեշտ ջանքեր են գործադրում տեղում իրավիճակը կայունացնելու համար: Եվ Բաքուն, եւ Երեւանը բազմիցս նշել են ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի կարեւոր դերը: Ռուսական կողմն անհիմն է համարում որոշ քննադատական հայտարարությունները Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանում խաղաղապահ զորախմբի հասցեին»,- ասել է Իվան Նեչաեւը։