Լավրովը կայցելի Թուրքիա եւ Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն առաջիկա շաբաթվա ընթացքում կայցելի Թուրքիա եւ Հայաստան։
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ասել է, որ Լավրովը հունիսի 8-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Անկարա, որտեղ կհանդիպի թուրք պաշտոնակցին։
«Տեղի կունենա մտքերի փոխանակում տարածաշրջանային եւ միջազգային օրակարգի հարցերի, առաջին հերթին՝ Ուկրաինայի ներկա իրավիճակի, ինչպես նաեւ սիրիական, լիբիական, Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման եւ Բալկաններում, Աֆղանստանում եւ Կենտրոնական Ասիայի իրավիճակի շուրջ»,- նշել է նա։
Հունիսի 10-ին Սերգեյ Լավրովը Երեւանում կմասնակցի ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստին, որին շրջանակներում նաեւ երկկողմ հանդիպումներ կունենա:

Лавров посетит Турцию и Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров в течение предстоящей недели посетит Турцию и Армению.
Пресс-секретарь МИД России Мария Захарова сообщила сегодня, что 8 июня Лавров посетит Анкару с рабочим визитом для переговоров с турецким коолегой.
«Состоится обмен мнениями по актуальным вопросам региональной, международной повестки дня, прежде всего по текущей ситуации на Украине, а также в сирийском, ливийском, нагорно-карабахском урегулировании, по обстановке на Балканах, в Афганистане, Центральной Азии», - отметила она.