Կկայանա Միրզոյանի, Լավրովի եւ Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը այսօր ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հեռախոսազրույցում համաձայնել է ռուսական կողմի առաջարկին՝ մայիսի 13-ին Դուշանբեում մասնակցել Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպմանը։
Հայաստանի ԱԳ նախարարությունից հայտնել են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում ԱԳ նախարարները քննարկել են 2020թ. նոյեմբերի 9-ի, 2021թ. հունվարի 11-ի եւ նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարություններով ստանձնած պարտավորությունների իրականացման ընթացքը, անդրադարձել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ձեւավորմանը:
Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է Հայաստանի դիրքորոշումը՝ տարածաշրջանային խաղաղության ու կայունության հաստատմանն ուղղված գործընթացների, Ադրբեջանի հետ խաղաղության համապարփակ պայմանագրի շուրջ բանակցությունների վերաբերյալ։

Mirzoyan, Lavrov, Bayramov to meet in Dushanbe - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan during phone conversation with Russian counterpart Sergey Lavrov today agreed with the proposal of the Russian side to take part in the trilateral meeting of the foreign ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan on May 13 in Dushanbe.
Armenian MFA reports that during the phone talk the ministers discussed the course of implementation of the commitments assumed by November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 trilateral statements, referred to the formation of the delimitation and border security commission.
Ararat Mirzoyan reaffirmed Armenia’s position on the processes aimed at establishing peace and stability in the region and negotiations with Azerbaijan over a comprehensive peace treaty.