Լավրովի հատուկ ներկայացուցիչը «օգտակար հանդիպումներ է անցկացրել Երեւանում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման հարցով Ռուսաստանի ԱԳ նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաեւը «օգտակար խորհրդակցություններ է անցկացրել Երեւանում»։
Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Մարիա Զախարովան։
«Իգոր Խովաեւի հիմնական խնդիրներից է աջակցել ադրբեջանցի եւ հայ գործընկերներին խաղաղ համաձայնագրի նախապատրաստման գործում։ Հատուկ ներկայացուցիչն ակտիվորեն ներգրավվել է աշխատանքին։ Նա արդեն օգտակար խորհրդակցություններ է անցկացրել Երեւանում։ Համաձայնեցված է նրա մոտ ապագայում Բաքու կատարելիք այցը»,- ասել է նա։
Մարիա Զախարովան հավելել է, որ երկխոսության հիմքում ընկած են Ադրբեջանի կողմից առաջարկած «Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ միջպետական հարաբերությունների հաստատման հիմնարար սկզբունքները» եւ «Երեւանի կառուցողական արձագանքն այդ առաջարկներին»։

Yerevan /Mediamax/. Special Representative of Russia’s Foreign Affairs Minister on normalization of relations between Azerbaijan and Armenia Igor Khovaev held "useful consultations in Yerevan.”
This was stated by the Spokesperson of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova.
“Among the main tasks of Igor Khovaev is to assist the Azerbaijani and Armenian partners in preparing a peace treaty. The special representative got actively involved in the work. He has already held useful consultations in Yerevan. His visit to Baku in the near future has been agreed,” she noted.
Maria Zakharova also added that the dialogue is based on “basic principles for establishing interstate relations between Azerbaijan and Armenia” proposed by Azerbaijan and “Yerevan’s constructive response to these proposals.”