Միշելը եւ Փաշինյանը քննարկել են բրյուսելյան պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական Միության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը վերահաստատել է Հայաստանի համար նախատեսված ներդրումային ծրագիրը լիարժեք կերպով իրականացնելու ԵՄ հանձնառությունը:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին նա ասել է ապրիլի 18-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցում:
Նրանք քննարկել են նաեւ Հայաստանին 2.6 միլիարդ դոլար հատկացնելու պայմանավորվածության կատարման ընթացքը, ընդգծել  են ներդրումային փաթեթով նախատեսված ծրագրերի արդյունավետ իրագործման կարեւորությունը:
Շառլ Միշելը ընդգծել է ծրագրերի գործնական իրագործման փուլը հնարավորինս արագ սկսելու կարեւորությունը, հայտնում են ՀՀ կառավարությունից:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ԵՄ խորհրդի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի եւ Ադրբեջանի նախագահի ապրիլի 6-ին Բրյուսելում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի, տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի մասին:

Yerevan /Mediamax/. The President of the European Council Charles Michel reiterated the EU’s commitment to fully implement the investment program envisaged for Armenia.
According to the Government’s news release, he told about it during phone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on April 18.
The interlocutors also discussed the implementation of the agreement on allocating $‌2.6 billion to Armenia, stressing the importance of effective implementation of the projects envisaged by the investment package.
Charles Michel emphasized the importance of starting the implementation of the practical phase of the projects as soon as possible, the Armenian Government reports.
The interlocutors also exchanged views on the implementation of the agreements reached during the meeting of the President of the European Council, the Prime Minister of Armenia and the President of Azerbaijan in Brussels on April 6, and touched upon the situation in the region.