Միշելը եւ Փաշինյանը քննարկել են բրյուսելյան պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական Միության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը վերահաստատել է Հայաստանի համար նախատեսված ներդրումային ծրագիրը լիարժեք կերպով իրականացնելու ԵՄ հանձնառությունը:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին նա ասել է ապրիլի 18-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցում:
Նրանք քննարկել են նաեւ Հայաստանին 2.6 միլիարդ դոլար հատկացնելու պայմանավորվածության կատարման ընթացքը, ընդգծել  են ներդրումային փաթեթով նախատեսված ծրագրերի արդյունավետ իրագործման կարեւորությունը:
Շառլ Միշելը ընդգծել է ծրագրերի գործնական իրագործման փուլը հնարավորինս արագ սկսելու կարեւորությունը, հայտնում են ՀՀ կառավարությունից:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ԵՄ խորհրդի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի եւ Ադրբեջանի նախագահի ապրիլի 6-ին Բրյուսելում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի, տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի մասին:

Мишель и Пашинян обсудили выполнение брюссельских договоренностей - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Совета Европейского Союза Шарль Мишель подтвердил приверженность ЕС полноценной реализации инвестиционной программы для Армении.
Согласно сообщению пресс-службы правительства, об этом он сказал 18 апреля в телефонной беседе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Собседеники обсудили ход реализации соглашения о предоставлении Армении 2,6 миллиарда долларов и подчеркнули важность эффективной реализации программ, предусмотренных инвестиционным пакетом.
Шарль Мишель подчеркнул важность скорейшего начала этапа практической реализации программ, сообщает правительство Армении.
Собеседники обменялись мнениями о реализации договоренностей, достигнутых в ходе встречи председателя Совета ЕС, премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Брюсселе 6 апреля.