Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 22-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մոսկվայում բանակցություններ կվարի իր ադրբեջանցի պաշտոնակից Իլհամ Ալիեւի հետ, որոնց արդյունքում կստորագրվի հռչակագիր դաշնակցային փոխգործակցության մասին։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ «հռչակագիրը Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի հարաբերությունները դուրս կբերի դաշնակցային մակարդակի»։
Նշվում է, որ Պուտինն ու Ալիեւը կքննարկեն նաեւ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021թ. հունվարի 11-ին եւ նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ներառյալ տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի վերականգնումը Հարավային Կովկասում։

Путин и Алиев подпишут декларацию «О союзническом взаимодействии» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин 22 февраля проведет переговоры с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым, по итогам которых будет подписана декларация о союзническом взаимодействии.
В сообщении пресс-службы Кремля говорится, что «декларация выведет отношения между Россией и Азербайджаном на союзнический уровень».
Отмечается, что Путин и Алиев рассмотрят также ход реализации договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года, включая меры по восстановлению экономических и транспортных связей на Южном Кавказе.