Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 22-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մոսկվայում բանակցություններ կվարի իր ադրբեջանցի պաշտոնակից Իլհամ Ալիեւի հետ, որոնց արդյունքում կստորագրվի հռչակագիր դաշնակցային փոխգործակցության մասին։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ «հռչակագիրը Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի հարաբերությունները դուրս կբերի դաշնակցային մակարդակի»։
Նշվում է, որ Պուտինն ու Ալիեւը կքննարկեն նաեւ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021թ. հունվարի 11-ին եւ նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ներառյալ տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի վերականգնումը Հարավային Կովկասում։

Putin, Aliyev to sign declaration on “allied interaction” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Russia Vladimir Putin will have talks with his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev on February 22 which will be followed with the signing of a declaration on allied interaction.
Kremlin press service said “the declaration will bring the ties between Russia and Azerbaijan to the level of allied relations.”
The press service informed that Putin and Aliyev will also discuss the implementation of the agreements of the Russian, Azerbaijani and Armenian leaders on Nagorno-Karabakh of November 9, 2020, January 11, 2021, and November 26, 2021, including measures on resuming economic and transport ties in the South Caucasus.