Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Շոյգուին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարներ Վաղարշակ Հարությունյանը եւ Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույցում քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում օպերատիվ իրավիճակը, գերիների եւ պատանդների վերադարձին, անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին առնչվող մի շարք խնդիրներ։
Վաղարշակ Հարությունյանը եւ Սերգեյ Շոյգուն նաեւ կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական վերջին զարգացումների վերաբերյալ, հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից:
«Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել գործընկերոջը՝ Սյունիքի մարզում ռուս սահմանապահների տեղակայմամբ՝ անվտանգային խնդիրների լուծման հարցում էական աջակցության համար», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Арутюнян выразил благодарность Шойгу - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министры обороны Армении и России Вагаршак Арутюнян и Сергей Шойгу обсудили оперативную ситуацию в Нагорном Карабахе, а также ряд вопросов, связанных с возвращением пленных и заложников и поиском пропавших без вести.
Вагаршак Арутюнян и Сергей Шойгу также обменялись мнениями о последних военно-политических событиях в регионе, сообщает пресс-служба минобороны Армении.
«Вагаршак Арутюнян поблагодарил коллегу за размещение российских пограничников в Сюникской области, которое стало существенным подспорьем для решения вопросов безопасности», - говорится в сообщении.