Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Շոյգուին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարներ Վաղարշակ Հարությունյանը եւ Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույցում քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում օպերատիվ իրավիճակը, գերիների եւ պատանդների վերադարձին, անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին առնչվող մի շարք խնդիրներ։
Վաղարշակ Հարությունյանը եւ Սերգեյ Շոյգուն նաեւ կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական վերջին զարգացումների վերաբերյալ, հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից:
«Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել գործընկերոջը՝ Սյունիքի մարզում ռուս սահմանապահների տեղակայմամբ՝ անվտանգային խնդիրների լուծման հարցում էական աջակցության համար», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Defense Ministers of Armenia and Russia Vagharshak Harutyunyan and Sergei Shoigu have discussed over the phone the current situation in Nagorno-Karabakh, the return of POWs and captives, and the search for the missing.
Harutyunyan and Shoigu have also exchanged opinions regarding the latest military and political developments in the region, said the press service of the Armenian Defense Ministry.
“Defense Minister Harutyunyan has thanked his Russian counterpart for significant support in resolution of security issues in Syunik through deployment of Russian border guard troops,” the ministry said.