Երեւան. Թուրքիան ձգտում է տարածաշրջանը ահաբեկչական կենտրոն դարձնել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ սատար կանգնելով Ադրբեջանի կողմից մղվող պատերազմին, Թուրքիան փորձում է կյանքի կոչել տարածաշրջանը ահաբեկչական կենտրոնի վերածելու իր աղետալի ձգտումները:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Մնացականյանն այդ մասին ասել է Ուրուգվայի ԱԳ նախարար Ֆրանսիսկո Բուստիժո Բոնասոյի հետ հեռախոսազրույցում:
Նախարարը շեշտել է, որ Թուրքիան այսօր անմիջական սպառնալիք է հանդիսանում Հարավային Կովկասում տարածաշրջանային անվտանգությանն ու խաղաղությանը:

Armenian FM: Turkey strives to turn the region into a terrorist center
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan stated that by supporting the war unleashed by Azerbaijan Turkey is trying to implement its disastrous aspirations to turn the region into a terrorist center.
As the press service of the Armenian Foreign Ministry reports, Mnatsakanyan said this in a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of Uruguay, Bustigo Bonaso.
Zohrab Mnatsakanyan emphasized that today Turkey poses a direct threat to regional security and peace in the South Caucasus.