Երեւան. Թուրքիան ձգտում է տարածաշրջանը ահաբեկչական կենտրոն դարձնել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ սատար կանգնելով Ադրբեջանի կողմից մղվող պատերազմին, Թուրքիան փորձում է կյանքի կոչել տարածաշրջանը ահաբեկչական կենտրոնի վերածելու իր աղետալի ձգտումները:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Մնացականյանն այդ մասին ասել է Ուրուգվայի ԱԳ նախարար Ֆրանսիսկո Բուստիժո Բոնասոյի հետ հեռախոսազրույցում:
Նախարարը շեշտել է, որ Թուրքիան այսօր անմիջական սպառնալիք է հանդիսանում Հարավային Կովկասում տարածաշրջանային անվտանգությանն ու խաղաղությանը:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил, что, поддерживая войну, которую ведет Азербайджан, Турция пытается реализовать свои катастрофические стремления по превращению региона в террористический центр.
МИД Армении сообщает, что Зограб Мнацаканян сказал об этом в телефонной беседе с министром иностранных дел Уругвая Франсиско Бустильо Бонасса.
Министр подчеркнул, что сегодня Турция представляет собой непосредственную угрозу региональной безопасности и миру на Южном Кавказе.