Զոհրաբ Մնացականյանը կմեկնի Մոսկվա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը նախատեսում է Մոսկվա ժամանել այսօր օրվա երկրորդ կեսին:
Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանը:
Հոկտեմբերի 8-ին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարություն էր արել Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի կապակցությամբ, որում ասված էր.
«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսային բանակցությունների շարքից հետո ՌԴ նախագահը կոչ է անում դադարեցնել ռազմական գործողությունները ղարաբաղյան հակամարտության գոտում մարդասիրական նկատառումներով՝ զոհվածների մարմինների եւ գերիների փոխանակման համար:
Այս հարցերի վերաբերյալ խոհրդակցություններ անցկացնելու համար ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի միջնորդությամբ հոկտեմբերի 9-ին Մոսկվա են հրավիրվում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարները»:

Zohrab Mnatsakanyan to travel to Moscow - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan plans to arrive in Moscow in the afternoon today, Armenian Ambassador to Russia told TASS.
On October 8, Russian President Vladimir Putin issued a statement on the situation in Nagorno-Karabakh:
“After a series of phone talks with President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, the Russian President urges both sides to stop hostilities in the Nagorno-Karabakh conflict zone for humanitarian purposes to allow exchange of bodies of killed and POWs.
Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia are invited to Moscow on October 9 to conduct consultations on these issued with the mediation of the Russian Foreign Minister.”