Երեւանը մեկնաբանել է Լավրովի, Լե Դրիանի եւ Պոմպեոյի կոչը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտգործնախարարությունը հայտարարել է, որ «կարեւորում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ԱԳ նախարարների կողմից արված հայտարարությունը, որտեղ աներկբա կերպով դատապարտվում է քաղաքացիական բնակչության եւ ենթակառուցվածքների աննախադեպ մեծ ծավալների թիրախավորումը ԼՂ հակամարտության գոտում, որպես անընդունելի սպառնալիք տարածաշրջանային կայունության համար»:
ԱԳՆ հայտարարության մեջ ասված է.
«Հայաստանը վերահաստատում է կրակի անհապաղ դադարեցման անհրաժեշտությունը, որի մասին ՀՀ ԱԳՆ-ն արդեն իսկ հանդես է եկել հայտարարությամբ 2020թ. հոկտեմբերի 2-ին:
Մեկ անգամ եւս ընդգծում ենք, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը ու խաղաղ գործընթացն այլընտրանք չունեն, եւ ցանկացած փորձ` տանելու այն ռազմական լուծմանը վճռականորեն կասեցվելու է»:

В Ереване прокомментировали призыв Лаврова, Ле Дриана и Помпео - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Официальный Ереван заявил сегодня, что «Армения придает важность заявлению глав МИД стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, в котором недвусмысленно осуждается таргетирование беспрецедентно большого числа гражданского населения и инфраструктур в зоне нагорно-карабахского конфликта, как неприемлемая угроза для региональной стабильности».
«Армения подтверждает необходимость немедленного прекращения огня, относительно которого МИД Армении уже выступил с заявлением 2 октября 2020 года.
Еще раз подчеркиваем, что мирное урегулирование конфликта и мирный процесс не имеют альтернативы, и любая попытка его военного решения будет решительно пресечена».