Երեւանը մեկնաբանել է Լավրովի, Լե Դրիանի եւ Պոմպեոյի կոչը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտգործնախարարությունը հայտարարել է, որ «կարեւորում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ԱԳ նախարարների կողմից արված հայտարարությունը, որտեղ աներկբա կերպով դատապարտվում է քաղաքացիական բնակչության եւ ենթակառուցվածքների աննախադեպ մեծ ծավալների թիրախավորումը ԼՂ հակամարտության գոտում, որպես անընդունելի սպառնալիք տարածաշրջանային կայունության համար»:
ԱԳՆ հայտարարության մեջ ասված է.
«Հայաստանը վերահաստատում է կրակի անհապաղ դադարեցման անհրաժեշտությունը, որի մասին ՀՀ ԱԳՆ-ն արդեն իսկ հանդես է եկել հայտարարությամբ 2020թ. հոկտեմբերի 2-ին:
Մեկ անգամ եւս ընդգծում ենք, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը ու խաղաղ գործընթացն այլընտրանք չունեն, եւ ցանկացած փորձ` տանելու այն ռազմական լուծմանը վճռականորեն կասեցվելու է»:

Armenia comments on the statement of Lavrov, Le Drian and Pompeo - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian MFA has stated that “Armenia values the statement of the Foreign Ministries of the OSCE Minsk Group Co-Chair countries, in which the unprecedented massive targeting of the civilian population and infrastructure in the Nagorno-Karabakh conflict zone has been condemned in the strongest terms as an unacceptable threat to the stability of the region.”
“Armenia reiterates the need for an immediate cessation of hostilities, which the Foreign Ministry of Armenia has already underlined in its statement issued on October 2, 2020.
We once again stress that there is no alternative to the peaceful settlement and the peace process, and any attempt to resolve the conflict by military means will be resolutely averted.”