Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին` Բելառուսի նախագահի պաշտոնում վերընրտվելու կապակցությամբ։
Ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ եւ նոր նվաճումներ պետության ղեկավարի պաշտոնում:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կշարունակենք ամրապնդել մեր ժողովուրդների միջեւ բարեկամությունը եւ ընդլայնել մեր երկրների միջեւ փոխշահավետ համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների եւ ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում:
Իմ կողմից պատրաստ եմ ամեն ջանք գործադրել, որպեսզի լիովին իրագործենք մեր ժողովուրդների եւ երկրների միջեւ հարաբերությունների ամբողջ ներուժը»:

Nikol Pashinyan congratulates Alexander Lukashenk
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has congratulated Alexander Lukashenko on his re-elected as President of Belarus.
Pashinyan’s letter reads in particular: “I wish you success and new achievements as the head of the state.
I am certain that through joint efforts we will continue strengthening the friendship between our peoples and expanding mutually beneficial cooperation between our countries in bilateral format as well as in international organizations and integration platforms.
I am ready to contribute every efforts required to fulfill the entire potential of the relations between our nations and states.”