Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի պետական տոնի առթիվ այսօր շնորհավորել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին եւ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւին:
«Մեր երկրների միջեւ օրինակելի հարաբերությունները՝ հիմնված բարեկամության, վստահության եւ փոխադարձ աջակցության դարավոր ավանդույթների վրա, շարունակում են ամրապնդվել դաշնակցային եւ ռազմավարական գործընկերության ոգով՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Հայաստանն ու Ռուսաստանը կապող եղբայրական ամուր կապերը, ինչպես նաեւ մեր ակտիվ քաղաքական երկխոսությունն ամուր հիմք են ծառայում առեւտրատնտեսական, ռազմաքաղաքական, մշակութային եւ հումանիտար համագործակցության զարգացմանը՝ ինչպես երկկողմ մակարդակում,այնպես էլ ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ, ԱՊՀ եւ այլ տարածաշրջանային ու միջազգային կառույցների շրջանակներում»,- ասված է Վլադիմիր Պուտինին հղված ուղերձում:
ՀՀ վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ «Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմավարական փոխգործակցության հետեւողական զարգացումը լիովին բխում է մեր երկրների ժողովուրդների շահերից»:
«Գոհունակությամբ կցանկանայի նշել հայ-ռուսական դաշնակցային գործընկերության զգալի ամրապնդումը, որը դրսեւորվում է ինչպես երկկողմ մակարդակով, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների եւ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում փոխգործակցության ընթացքում»,- ասված է Դմիտրի Մեդվեդեւին հղված ուղերձում:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил президента России Владимира Путина и премьер-министра Дмитрия Медведева по случаю государственного праздника.
«Образцовые отношения между нашими странами, основанные на дружбе, доверии и вековых традициях взаимной поддержки, продолжают укрепляться в духе союзничества и стратегического партнерства во благо наших народов.
Связывающие Армению и Россию крепкие связи, а также наш активный политический диалог служат крепкой основой для развития торгово-экономического, стратегического, культурного и гуманитарного сотрудничества – как на двустороннем уровне, так и в рамках ЕАЭС, ОДКБ, СНГ и других региональных и международных структур»,- отмечается в послании Владимиру Путину.
Премьер-министр Армении выразил уверенность, что «последовательное развитие стратегического сотрудничества между Арменией и Россией полностью исходит из интересов народов наших стран».
«Хотел бы с удовлетворением отметить ощутимое укрепление армяно-российского союзнического партнерства, которое проявляется как на двустороннем уровне, так и в процессе взаимного сотрудничества в рамках интеграционных объединений и международных организаций»,- говорится в послании Дмитрию Медведеву.