Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետները հանդիպել են Ենոքավանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 24-ին Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Մամուկա Բախտաձեն ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Տավուշի մարզի Ենոքավան համայնքում:
«Նիկոլ Փաշինյանը եւ Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել են հայ-վրացական հարաբերությունների կարեւորությունը բոլոր ոլորտներում եւ համոզմունք հայտնել, որ հետագա ակտիվ փոխգործակցությունը կնպաստի երկու հարեւան ու բարեկամ պետությունների միջեւ մի շարք ուղղություններով համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը: Այս համատեքստում, կողմերը կարեւորել են ոչ միայն պաշտոնական, այլ նաեւ նման ոչ ֆորմալ հանդիպումների հաճախակի անցկացումը», - ասված է կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Նիկոլ Փաշինյանի եւ Մամուկա Բախտաձեի նախորդ ոչ ֆորմալ հանդիպումը տեղի էր ունեցել ընթացիկ 2019թ. հունվարի 15-ին` Վրաստանի Բոլնիսի քաղաքում:

Armenian and Georgian PMs meet in Yenokavan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On March 24 Prime Ministers of Armenia and Georgia Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze held an informal meeting in Yenokavan community of Tavush marz.
“Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze emphasized the importance of Armenian-Georgian relations in all sectors and expressed conviction that further active collaboration will contribute to the development and expansion of cooperation between the two neighboring and friendly countries in a number of directions. In this context, the sides attached importance to holding frequently not only official but also informal meetings,” reads the statement of the Armenian government’s press service.
The latest informal meeting of Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze was held on January 15 this year in Bolnisi, Georgia.