Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետները հանդիպել են Ենոքավանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 24-ին Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Մամուկա Բախտաձեն ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Տավուշի մարզի Ենոքավան համայնքում:
«Նիկոլ Փաշինյանը եւ Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել են հայ-վրացական հարաբերությունների կարեւորությունը բոլոր ոլորտներում եւ համոզմունք հայտնել, որ հետագա ակտիվ փոխգործակցությունը կնպաստի երկու հարեւան ու բարեկամ պետությունների միջեւ մի շարք ուղղություններով համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը: Այս համատեքստում, կողմերը կարեւորել են ոչ միայն պաշտոնական, այլ նաեւ նման ոչ ֆորմալ հանդիպումների հաճախակի անցկացումը», - ասված է կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Նիկոլ Փաշինյանի եւ Մամուկա Բախտաձեի նախորդ ոչ ֆորմալ հանդիպումը տեղի էր ունեցել ընթացիկ 2019թ. հունվարի 15-ին` Վրաստանի Բոլնիսի քաղաքում:

Премьер-министры Армении и Грузии встретились в Енокаване - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 24 марта премьер-министры Армении и Грузии Никол Пашинян и Мамука Бахтадзе провели неформальную встречу в общине Енокаван Тавушской области.
«Никол Пашинян и Мамука Бахтадзе подчеркнули важность армяно-грузинских отношений во всех сферах и выразили уверенность, что дальнейшее активное взаимодействие будет способствовать развитию и расширению сотрудничества между двумя соседними и дружественными государствами по ряду направлений. В этом контексте стороны подчеркнули важность не только официальных, но и частых неформальных встреч»,- отмечается в сообщении пресс-службы правительства Армении.
Предыдущая неформальная встреча Никола Пашиняна и Мамуки Бахтадзе состоялась 15 января 2019 года в грузинском городе Болниси.