Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Եվրոպական միության հետ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (CEPA) իրականացումը կարող է մեծապես նպաստել Հայաստանի ինստիտուտների զարգացմանը:
«CEPA-ն, ըստ էության, հանդիսանում է մեր երկրի զարգացման ռազմավարական ծրագիրը եւ կարող է դառնալ մեր բարեփոխման օրակարգի հիմնաքարերից մեկը»,- ասել է վարչապետը` գերմանական Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գրասենյակ կատարած այցի ընթացքում:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ԵՄ-ի եւ նրա անդամ-պետությունների հետ համագործակցությունը կարեւոր նշանակություն ունի ժողովրդավարական Հայաստանի համար:
«Միեւնույն ժամանակ կարծում եմ, որ իր հերթին, Եվրոպան շահագրգռված է Հարավային Կովկասի անկայուն տարածաշրջանում ունենալ կայուն, ժողովրդավարական գործընկեր` ի դեմս տնտեսապես զարգացող եւ առաջադեմ Հայաստանի, որի հետ ունի ընդհանուր եվրոպական արժեքներ»,- հավելել է կառավարության ղեկավարը:

Pashinyan: CEPA is among the cornerstones of Armenia’s reforms agenda - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has stated that implementation of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) can contribute substantially to development of Armenian institutions.
“As a matter of fact, CEPA is a strategic program for development of our country, and it can become one of the cornerstones of our reforms agenda,” Pashinyan said during his visit to Konrad Adenauer Foundation headquarters.
Nikol Pashinyan emphasized that cooperation with the EU and the union’s member states is of high importance for the democratic Armenia.
“At the same time, I believe it is in Europe’s interests to have a stable, democratic partner in the unstable region of South Caucasus, a partner in the shape of developing and progressive Armenia that shares common European values with the union,” added the Prime Minister.