Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ խոսնակի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Նաղդալյանն այսօր ասել է, որ Իրանը շարունակում է մնալ Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից մեկը եւ այդ երկրի հետ հարաբերությունները Երեւանի համար կենսական նշանակություն ունեն։
«Բնականաբար, մենք հետեւում ենք Իրանի շուրջ տեղի ունեցող վերջին բոլոր զարգացումներին, որոնք մտահոգիչ են։ Հայաստանը շարունակում է բաց երկխոսություն վարել ե՛ւ իրանական կողմի, ե՛ւ գործընթացում ներգրավված բոլոր կողմերի հետ»,- ճեպազրույցում ասել է ՀՀ ԱԳՆ ներկայացուցիչը։
Նա նշել է, որ Հայաստանը հստակ եւ պարզ ներկայացնում է իրեն հուզող հարցերը, մտահոգությունները եւ դրանցով պայմանավորված իր դիրքորոշումները։
«Մենք պետք է առանձնահատուկ հարաբերություններ զարգացնենք Իրանի հետ, որոնք պետք է զերծ մնան աշխարհաքաղաքական զարգացումների ազդեցությունից»,- ասել է Աննա Նաղդալյանը։

Relations with Iran are crucial, says Armenian MFA Spokeswoman - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Acting Spokeswoman for Armenian Foreign Ministry Anna Naghdalyan has stated that Iran remains an important partner for Armenia and relations with Tehran are of crucial significance to Yerevan.
“Obviously, we follow the latest developments concerning Iran, which are worrying. Armenia continues the open dialogue with Iran and other parties involved in the issue,” Naghdalyan said at the briefing today.
She added that Armenia speaks clearly and concisely about the matters that concern the country and shape Armenia’s position.
“We want to develop special relations with Iran and they need to stay free from geopolitical influence,” said Anna Naghdalyan.