Քննարկվել է հայ-ամերիկյան քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը գոհ է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների վերընթաց զարգացումից:
Այդ մասին երկրի ղեկավարն ասել է փետրվարի 9-ին՝ ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Բրիջիթ Բրինքի հետ հանդիպմանը:
Նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է խորացնելու Միացյալ Նահանգների հետ փոխգործակցությունը եւ զարգացնելու երկկողմ հարաբերությունները բոլոր ոլորտներում: Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել ԱՄՆ-ին՝ քաղաքական, տնտեսական եւ այլ ոլորտներում Հայաստանին ցուցաբերվող աջակցության համար:
«Հանդիպմանը զրուցակիցները երկուստեք կարեւորել են վերջին շրջանում որոշակի առաջընթաց արձանագրած տնտեսական համագործակցության զարգացմանը զուգահեռ Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, այդ թվում՝ Առեւտրի եւ ներդրումների հայ-ամերիկյան խորհրդի ու Հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի ակտիվ գործունեության միջոցով», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan is pleased with the evolving Armenia-U.S. relations.
The head of the state has made that statement at the meeting with U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Bridget Brink on February 9.
According to the Armenian presidential press service, Serzh Sargsyan stressed that Armenia is interested in strengthening cooperation with the United States and developing bilateral relations in all spheres of mutual interest. President Sargsyan also thanked the United States for the assistance provided to Armenia in the political, economic and other spheres.
“The interlocutors stressed the importance of upgrading the political dialogue between Armenia and the United States in tune with the evolving economic cooperation that has recently recorded some progress through the active efforts of the U.S.-Armenia Trade and Investment Council and the Armenian-American Intergovernmental Commission,” informed the press service.