Քննարկվել է հայ-ամերիկյան քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը գոհ է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների վերընթաց զարգացումից:
Այդ մասին երկրի ղեկավարն ասել է փետրվարի 9-ին՝ ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Բրիջիթ Բրինքի հետ հանդիպմանը:
Նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է խորացնելու Միացյալ Նահանգների հետ փոխգործակցությունը եւ զարգացնելու երկկողմ հարաբերությունները բոլոր ոլորտներում: Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել ԱՄՆ-ին՝ քաղաքական, տնտեսական եւ այլ ոլորտներում Հայաստանին ցուցաբերվող աջակցության համար:
«Հանդիպմանը զրուցակիցները երկուստեք կարեւորել են վերջին շրջանում որոշակի առաջընթաց արձանագրած տնտեսական համագործակցության զարգացմանը զուգահեռ Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, այդ թվում՝ Առեւտրի եւ ներդրումների հայ-ամերիկյան խորհրդի ու Հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի ակտիվ գործունեության միջոցով», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян доволен восходящим развитием армяно-американских отношений.
Об этом лидер страны заявил 9 февраля на встече с зампомощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Бриджит Бринк.
Согласно сообщению пресс-службы президента, Серж Саргсян отметил, что заинтересован в углублении взаимодействия с Соединенными Штатами и в развитии двусторонних отношений во всех сферах. Президент выразил признательность США за помощь, оказываемую Армении в политической, экономической и других сферах.
«На встрече собеседники подчеркнули важность активизации политического диалога между Арменией и США параллельно с прогрессирующим в последнее время развитием экономического сотрудничества»,- говорится в сообщении.