Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է Իսրայելի խորհրդարանական պատվիրակությանը՝ Կնեսետի փոխխոսնակ, Հայաստան-Իսրայել խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի եւ փոխխոսնակ Յոել Խասսոնի գլխավորությամբ։
Էդվարդ Նալբանդյանը գոհունակությամբ նշել է, որ վերջին շրջանում նկատվում է երկկողմ փոխայցելությունների ակտիվացում՝ համոզմունք հայտնելով, որ պարբերական շփումները նպաստում են երկկողմ կապերի առավել ամրապնդմանը:
Իսրայելցի խորհրդարանականներն էլ նշել են, որ իրենց եռօրյա այցի ծրագիրը բավականին հագեցած է, ինչը հնարավորություն է ընձեռում տարբեր մակարդակներով քննարկել համոգործակցության խորացման հարցեր։
Արտգործնախարարի խոսքով՝ «Հայաստան–Իսրայել» հասարակական ֆորումը դառնում է երկխոսության կարեւոր հարթակ, ինչի վկայությունն է ֆորումի երրորդ նիստի անցկացումը Երեւանում:

Армяно-израильские связи укрепляются, заявил Налбандян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня делегацию Израиля, возглавляемую вице-спикерами Кнессета Тали Плосков и Йоелем Хассоном.
Эдвард Налбандян с удовлетворением отметил, что в последнее время замечает активизацию обоюдных визитов, выразив уверенность в том, что периодические
контакты способствуют большему укреплению связей.
Израильские парламентарии, в свою очередь, отметили, что программа их трехдневного визита весьма насыщена, что позволяет обсуждать вопросы углубления сотрудничества на разных уровнях.
По словам министра иностранных дел, общественный форум «Армения-Израиль» становится важной платформой для диалога.