Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Բրյուսելում մասնակցել է Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) ընդլայնված կազմով գագաթաժողովին, որը վարել է ԵԺԿ նախագահ Ժոզեֆ Դոլը:
Նախագահի մամուլի ծառայությունում նշել են, որ Սերժ Սարգսյանը գագաթաժողովում հանդես է եկել ելույթով, որում անդրադարձել է Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրություններին, Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության օրակարգին, ինչպես նաեւ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի կայունության եւ անվտանգության ապահովման խնդիրներին:
Օրակարգի շրջանակում գագաթաժողովի մասնակիցները քննարկել են Եվրոպական խորհրդի հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները, որի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել միգրացիոն խնդիրների եւ դրանց հիմնարար պատճառների վերացմանն ուղղված հարցեր:

Серж Саргсян участвует в саммите ЕНП - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сегодня в Брюсселе принял участие в саммите Европейской народной партии в расширенном составе, который провел председатель ЕНП Жозеф Доль.
В пресс-службе президента отметили, что Серж Саргсян выступил с речью, в которой затронул состоявшиеся в Армении парламентские выборы, повестку сотрудничества Армении с Европейским союзом, вопросы обеспечения стабильности и безопасности на Южном Кавказе.
Участники саммита обсудили подготовку к встрече Европейского совета, на которой планируется обсудить вопросы, касающиеся проблем миграции.